آماری از موفقیت‌های گوگل در سالی که گذشت

آماری از موفقیت‌های گوگل در سالی که گذشت

کنفرانس توسعه‌دهندگان گوگل 2016 در حال برگزاری است و نوبت به اعلام آمار و ارقام رسیده است. در این بخش تعداد اپلیکیشن‌های دانلود شده و دستگاه‌های اندرویدی تولید شده به حاضران در کنفرانس اعلام شده است.

همان‌طور که پیش‌تر در مقاله «آن‌چه از Google I/O 2016 انتظار داریم» اشاره کردیم، در این‌گونه کنفرانس‌ها همیشه صحبت از اعداد و ارقام به میان می‌آید؛ این آمار نشانه موفقیت کمپانی‌های مختلف در سال گذشته است که با افتخار آن‌ها را با حاضران در میان می‌گذارند.

در بخشی که برای صحبت درباره اندروید در آی‌او 2016 در نظر گرفته شده بود آمار قابل توجهی مطرح شد. در سال گذشته بیش از 600 مدل گوشی هوشمند جدید معرفی و روانه بازار شده‌اند و کاربران نیز 65 میلیارد اپلیکیشن از گوگل‌پلی دانلود کرده‌اند؛ نکته قابل توجه این‌که 65 میلیارد دانلود فقط در 2015 اتفاق افتاده نه از ابتدای تاریخ تاسیس گوگل‌پلی! این موضوع نشان از داغ‌بودن بازار اپلیکیشن و گوشی‌های پرطرفدار اندروید دارد.

اگرچه هنوز آمار دقیقی از تعداد کاربران اندروید منتشر نشده، اما در پاییز گذشته گوگل اعلام کرد که بیش از 1.4 میلیارد کاربر فعال ساکن دنیای اندروید هستند. آقای Dave Burke در ادامه اطلاعاتی درباره دیگر سرویس‌های اندروید نیز در اختیار حاضران قرار داد؛ جالب است بدانید که هم‌اکنون میلیون‌ها تلویزیون هوشمند مبتنی بر پلتفرم اندروید تولید شده و بیش از صد مدل استریو که از پلتفرم Android Auto بهره می‌برند در خودرو‌های مختلف قرار گرفته است.

علاوه بر این سیستم‌عامل Android Wear که مخصوص ساعت‌های هوشمند است نیز موفقیت‌های قابل توجهی به دست آورده؛ به نقل از دیو بورک تاکنون بیش از 12 برند معتبر ساعت‌هایی بر پایه این سیستم‌عامل عرضه کرده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به Tag Heuer و Fossil اشاره کرد.

 

نگاه دیگران

نگاه دیگران

نگاه دیگران نگاهی است از دنیای گسترده صفحات گوناگون اینترنت که منتخبی از آن‌ها را در پایگاه خبری چهره و اخبار مشاهده میکنید.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر