روتری با سرعت و کارایی بالا اما قیمت چهار برابر ارزان‌تر

روتری با سرعت و کارایی بالا اما قیمت چهار برابر ارزان‌تر

اگر شما در یک خانه بزرگ زندگی می‎کنید احتمالا برای رساندن سیگنال شبکه وای‎فای به تمام نقاط این خانه باید هزینه نسبتا زیادی را صرف خرید یک روتر اصلی و چندین تقویت‌کننده سیگنال کنید که در مجموع احتمالا بالای 500 دلار برای شما هزینه خواهد داشت. اما اگر در یک آپارتمان یا خانه‎ای در اندازه متوسط زندگی می‎کنید، یک روتر ارزان قیمت هم به خوبی جوابگوی نياز شما است. اما آیا چیزی در مورد یک مودم 25 دلاری (در ایران حدودا ۱۴۰ هزار تومانی) شنیده‎اید؟

به نقل از مجله شبکه بارها درباره تناسب قیمت و کارایی روترهای بی‌سیم صحبت کردیم و گفتیم گول قیمت بالای آن‌ها را نخورید و بیشتر به دنبال روتری با کارایی مناسب نیازتان باشید. روتر وای‎فای D-Link DIR-816 AC750 یک روتر بی‎سیم ۱۴۰ هزار تومانی است که طبق آخرین آزمایش‌ها و بررسی‌های موسسه‌های بین الملی کارایی بهتر از روترهایی با چهار برابر قیمت دارد. DIR-816 یک روتر نسل جدید و پر سرعت است که به شما امکان استفاده از دو بانده فرکانسی را می‌دهد ولی در عین حال می‌توانید با دستگاه‌های قدیمی شبکه نیز کار کنید.

برخی از مشخصات کلیدی این دستگاه به این شرح است:

  •     فناوری نسل آینده بی‎سیم (AC750) برای بهینه‌سازی عملکرد و پوشش قابل اطمینان برای استریم روان ویدیوهای HD، انتقال سریع فایل و چت ویدیویی بدون وقفه.
  •     عملکرد دو بانده (Dual Band Performance) – تا حداکثر 300 مگابيت در ثانیه برای باند 2.4 گیگاهرتز + 433 مگابيت در ثانیه برای باند 5 گیگاهرتز برای ارسال سریع بی‎سیم و تداخل کمتر برای رسیدن به حداکثر توان عملیاتی.
  •     سازگاری همه جانبه (Backward Compatibilit) – سازگار با دستگاه‎های شبکه قدیمی مبتنی بر استانداردهای 802.11 a/b/g/n
  •     اتصال سیمی (‎ (Wired Connectivity) – چهار پورت سریع اترنت برای ارتباط پر سرعت دستگاه‎ها با یک دیگر.
  •     آنتن‎هایی با عملکرد بالا (High-Performance Antennas) – سه آنتن با کیفیت که منطقه تحت پوشش وسیعی را در خانه شما فراهم می‎کند.  ​
نگاه دیگران

نگاه دیگران

نگاه دیگران نگاهی است از دنیای گسترده صفحات گوناگون اینترنت که منتخبی از آن‌ها را در پایگاه خبری چهره و اخبار مشاهده میکنید.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر