تماشا کنید: کشف یک حفره امنیتی در پیام رسان تلگرام توسط محققان ایرانی

تماشا کنید: کشف یک حفره امنیتی در پیام رسان تلگرام توسط محققان ایرانی

محققان ایرانی موفق شدند که یک باگ یا حفره امنیتی را در نرم افزار تلگرام که اجازه میدهد پیام هایی با هر حجم و اندازه بدون نیاز به مجوز ارسال شود، افشا کنند.

دو محقق ایرانی موفق شدند که یک باگ یا حفره امنیتی را در نرم افزار تلگرام که اجازه میدهد پیام هایی با هر حجم و اندازه بدون نیاز به مجوز ارسال شود، افشا کنند.

به گزارش «تابناک» این دو محقق ایرانی که البته نام آنها مشخص نیست و موضوع مربوط به این حفره امنیتی را در وب سایت خود به نام «صاد قاف» - در اینجا ملاحظه کنید – منتشر کرده اند، طی یک ویدئو به طور کامل نشان میدهند که چگونه میتوان از سد محدودیت های نرم افزار محبوب تلگرام که کاملا رمزگذاری شده است، عبور کنند. هنوز مقامات تلگرام در مورد این حفره امنیتی اظهار نظر نکرده اند.
نکته جالب آن که در ویدئوی منتشر شده این دو محقق ایرانی اشاره کرده اند که هیچ راهی برای گزارش این باگ امنیتی به مقامات تلگرام پیدا نکرده اند.

این دو در وب سایت خود توضیح داده اند که به دلیل وجود یک خطا در برنامه نویسی نرم افزار تلگرام، فرستنده پیام میتواند کنترل حجم و اندازه پیام را در دست گرفته و پیام ها را با هر اندازه دلخواه به گیرنده ارسال کند. گیرنده پیام نیز همه پیام ها را حتی اگر از محدوده تعیین شده نرم افزار تلگرام بیشتر باشد، دریافت خواهد کرد.

این دو ایرانی موفق شدند که با استفاده از این حفره پیامی به طول بیش از 30 هزار بایت، یعنی بسیار بیشتر از سقف 4096 بایت تلگرام، و همچنین یک پیام تهی که از محدوده حداقل 1 بایت تلگرام کمتر است، ارسال کنند. این پیام ها همانگونه که ذکر شد میتواند به هر گیرنده ای بدون داشتن مجوز ارسال شده و علاوه بر ایجاد هزینه های اضافی اینترنت برای گیرنده، حافظه دستگاه را نیز با داده های بی مصرف پر کند.

 

نگاه دیگران

نگاه دیگران

نگاه دیگران نگاهی است از دنیای گسترده صفحات گوناگون اینترنت که منتخبی از آن‌ها را در پایگاه خبری چهره و اخبار مشاهده میکنید.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر