10 ویژگی کوچک اما مهم iOS 10

10 ویژگی کوچک اما مهم iOS 10

پس از معرفی iOS 10 اپل، شاهد تغییرات چندانی در رابط کاربری این سیستم عامل نبودیم؛ اما بهبودهایی نیز نسبت به iOS 9 وجود دارند که بیشتر آنها تمرکز بر روی امنیت و افزایش سرعت دارند. همچنین ما صفحه قفل جدید با نوتوفیکیشن‌های جامع، ویدجت‌ها، دسترسی سریع به دوربین، تعامل و امکانات بیشتر در لمس سه بعدی موجود در گوشی‌های آیفون 6S و 6S پلاس و اپلیکیشن جدید موزیک را در کنفرانس wwdc دیدم که تغییرات بسیار مثبتی ارزیابی می‌شوند.

اما تنها اینها همه ویژگی‌ها نیستند، برنامه سیستمی stock افزایش سرعت چشمگیری پیدا کرده و برنامه iMessage بسیار ایمن‌تر از قبل گشته است. وقتی که ما iOS 10 نسخه Beta 1 را نصب کردیم متوجه نکات ریزی شدیم که اپل نه در کنفرانس و نه در وب سایت خود به آنها اشاره‌ای نکرده است.

ما حتی نمی‌خواهیم در مورد چیزهای جدیدی مثل روش باز شدن پوشه ها یا انیمیشن جدید اجرای برنامه‌ها صحبت کنیم – با اینکه خیلی هم جالب و فوق‌العاده به نظر می‌رسند -. ما نمی‌دانیم  این مواردی که عنوان می‌کنیم در نسخه نهایی نیز به همین صورت خواهند بود یا خیر، ولی این ویژگی‌های کوچک ارزش چشیدن و تست کردن را مطمئنا دارند.
1 . گزینه پاک کردن همه اطلاعات در مرکز اطلاع رسانی

یکی از موارد آزار دهنده که در نسخه های قبل از iOS 10، این بود که شما نمی توانستید به صورت یک‌باره و سریع تمامی اعلامیه‌ها را پاک کنید و در صورت زیاد بودن آنها، این کار بسیار خسته کننده می‌شد. اما در iOS 10 می توانید با زدن بر روی “Clear” همه اعلامیه‌ها را به صورت یکجا پاک کنید و این ویژگی بسیار خوبی به نظر می رسد.


2. بستن تمامی تب ها در سافاری

درست همانند گزینه پاک کردن تمام اطلاعیه‌ها، در سافاری هم می‌توانید تنها با یک تپ کردن تمام تب‌های باز شده را ببندید. بر روی کنترل پایین – راست سافاری تپ طولانی کنید تا منوی مربوطه باز شود و سپس گزینه‌ای برای بستن تمامی تب ها مشاهده خواهید کرد.

 


3. انتقال جوست‌وجو به مرکز اطلاع رسانی

در حال حاضر سیستم جست‌و‌جو به مرکز اطلاع رسانی منتقل شده و به همین خاطر گزینه مشاهده ارسال‌های امروز را دیگر در این قسمت نخواهید دید.

 

 


4. دکمه “برگشت” جدید

دکمه “برگشت” جدید نه تنها پر رنگ‌تر شده بلکه جمع و جور‌تر نیز شده است. در حال حاضر شما این دکمه را می توانید کنار آیکون سیگنال Wi-Fi ببینید که با لمس آن “برگشت به…” نمایش داده می شود.

 

 


5. روش جدید نمایش آگهی در استور

اپل به تازگی سیستم تبلیغاتی را در استور ایجاد کرده که به وسیله آن توسعه کنندگان می‌توانستند با پرداخت هزینه، برنامه خود را در هنگام جست‌وجو عبارتی خاص، در بالاترین مکان نتایج جست‌و‌جو قرار دهند. در iOS 9 تشخیص برنامه تبلیغ شده از برنامه‌های برتر بسیار دشوار بود ولی در iOS 10 این برنامه‌ها با تگ آبی رنگ “Ad” قابل تشخیص شده‌اند.

 


6. اجتناب از عوارض یا بزرگراه در نقشه های ناوبری

بعد از مدت‌ها بالاخره برنامه نقشه اپل این امکان را فراهم می‌کند که بتوانید بزرگراه‌ها و عوارضی‌ها را از سیستم مسیر یابی حذف کنید.

 


7. فیلترسازی سریع ایمیل‌ها

با استفاده از نماد فیلتر در گوشه پایینی می‌توانید ایمیل‌های موجود در اینباکس‌تان را بر حسب گزینه‌های مختلفی دسته بندی کنید. دسته بندی های چون خوانده شده، ویژه، خطاب به، ایمیل با فایل پیوست و موارد بیشتری برای فیلتر سازی وجود دارند.

 


8. تغییر شدت نور چراغ قوه با 3D تاچ

حالا می‌توانید با استفاده از لمس سه بعدی یا 3D Touch شدت تابش نور LED پشت آیفون را هنگامی که از آن به عنوان چراغ قوه استفاده می‌کنید، کنترل کنید.


9. دسترسی به یادداشت های دست نویس با گرفتن گوشی در حالت افقی

در نسخه جدید برنامه iMessage این امکان را دارید که متنی را با دست خط خودتان برای دوستانتان بفرستید. همچنین می‌توانید بجای متن، شکلک، نقاشی یا هر چه که دوست دارید را رسم و ارسال کنید.

خب، این ویژگی خوبی است اما استفاده از آن در صفحه نمایش‌های کوچک مانند صفحه نمایش آیفون 6S کمی مشکل به نظر می‌رسد. اما راه حل نیز خیلی ساده‌ای برای این مشکل وجود دارد، کافی است گوشی را به حالت افقی ببرید تا علاوه بر دسترسی به یادداشت‌های دست نویس قبلی، فضای بیشتری را برای نوشتن بدست بیاورید.


10. خاموش کردن اعلامیه خوانده شده در iMessages به صورت انفرادی

چه خوب! با سیستم عامل iOS 10،  شما می توانید رسید “خوانده شده” را روشن یا خاموش کنید.کافیست فقط بر روی “Details” منوی  برنامه iMessages تپ کنید، و را انتخاب کنید و سپس با توجه به نیاز این قابلیت را روشن یا خاموش کنید.

نگاه دیگران

نگاه دیگران

نگاه دیگران نگاهی است از دنیای گسترده صفحات گوناگون اینترنت که منتخبی از آن‌ها را در پایگاه خبری چهره و اخبار مشاهده میکنید.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر