گلکسی نوت 7 ؛ معنی امنیت به سبک سامسونگ !

   
نام نویسنده:
 چهارشنبه 26 خرداد 95 ساعت: 22:22:11

همیشه قبل از رونمایی از یک محصول ، شایعه های متعددی در مورد آن منتشر می شود  و با نزدیک شدن به زمان رونمایی صحت برخی از این شایعه ها تایید می گردد ؛ گلکسی نوت 7 هم از این قاعده مستثنى نیست . گزارشی که امروز از کشور کره منتشر شده از این امر حکایت می کند که سازنده کره ای در جلو محصول خود از یک اسکنر عنبیه چشم استفاده کرده است .

این خبر را خبرگزاری The Korea Times اعلام کرد و منبع آن یک شرکت دوربین ساز کره ای به نام پترون ( Patron ) بوده است که به تامین قطعات الکترونیکی نیز اشتغال دارد . قبل از این هم منابع خبری مختلفی از زمان عرضه گلکسی S4 در سال 2013 اعلام کرده بودند که سازنده کره ای به استفاده از اسکنر عنبیه چشم راغب است . منابع دیگری نیز اعلام کرده اند که سامسونگ از یک محصول با نام گلکسی Tab Iris ، که برای مقامات هندی ساخته شده و 200 دلار قیمت دارد ، رونمایی کرده است . در یک بازه زمانی هم نایب رییس سامسونگ اعلام کرده بود که گلکسی S5 را با اسکنر عنبیه چشم وارد بازار می کند که البته بعد از مدتی این فناوری با اسکنر اثر انگشتی که سازنده عرضه کرد ، جایگزین شد . 

در هفته های اخیر چند منبع خبری اعلام کرده اند که در جلوی گلکسی نوت 7 از دو دوربین استفاده شده است . این امر تجهیز شدن این گوشی به اسکنر عنبیه چشم را تایید می کند . خبرگزاری Korea Times در زمینه این فناوری مطلب زیر را منتشر کرده است : 

" اسکنر اثر انگشت 40 مشخصه را از روی نوک انگشت کاربر شناسایی می کند اما اسکنر عنبیه چشم 266 مشخصه چشم را تشخیص می دهد . با توجه به چنین تفاوتی می توان گفت که اسکنر عنبیه چشم دقت بالاتری دارد و امنیت بیشتری را تضمین می کند . "

شرکت توشیبا ( Toshiba ) نیز چند وقت پیش محصولی را با این ویژگی وارد بازار کرد که البته در مراحل آزمایشی نشان داده شد که فناوری عرضه شده توسط سازنده ژاپنی به مدت زمان زیادی برای شناسایی عنبیه چشم کاربر نیاز دارد و علاوه بر این از برخی جهات باید ارتقاء یابد . سوالی که اخیرا در مورد این فناوری مطرح شده این است که آیا در صورت این که شخصی از لنزهای رنگی استفاده کند و سپس آن ها را بردارد اسکنر عنبیه چشم قادر به تشخیص درست خواهد بود یا خیر . 

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید