فناوری نمایشگر سربالای اف-۱۸ برای عینک دوچرخه‌سوارهای حرفه‌ای/نمایش مستقیم اطلاعات

فناوری نمایشگر سربالای اف-۱۸ برای عینک دوچرخه‌سوارهای حرفه‌ای/نمایش مستقیم اطلاعات

محققان آمریکایی عینک آفتابی هوشمندی با نمایشگر فرانما تولید کرده‌اند که اطلاعات مهم دریافت شده از سنسورهای دوچرخه و اطلاعات حیاتی بدن ورزشکار را در جلوی دید دوچرخه سوارها نمایش می‌دهد.

yourad

هاد(HUD) یا نمایشگر فرانما  فناوری است که اطلاعات را در جلو دید و منظر بیننده، بدون اینکه بیننده مجبور باشد جایی دیگر را نگاه کند، نمایش می‌دهد. نمایشگرهای سربالا در آغاز برای هواپیماهای نظامی از جمله جنگنده اف-۱۸ طراحی شده بودند اما حالا راهشان به ورزش هم کشیده شده است.  عینک هوشمند Solos حالا یک تحول بزرگ به حساب می‌آید و دوچرخه‌سوارها اطلاعات حیاتی را بدون تغییر وضعیت سر و کاهش توجه از مسیر دریافت می‌کنند.

 

 

بسیاری از دوچرخه‌سوارهای حرفه‌ای از تجهیزات متنوع مثل سرعت‌سنج دیجیتال، حسگر میزان نیرو، حسگر ضربان قلب و تنفس به طور همزمان استفاده می‌کنند. برای استفاده از چنین تجهیزاتی دوچرخه‌سوار باید همیشه مسیر دید خود را تغییر دهد یا دستهایش را جابجا کند. در نتیجه تمرکز دوچرخه‌سوار کاهش یافته و احتمال از دست‌دادن تعادل یا برخورد با سایر دوچرخه سواران افزایش پیدا می‌کند.

 

اکنون در واقع با یک لنز دو کانونی روی این عینک‌های جدید اطلاعات مستقیم نمایش داده می‌شود و همزمان با دیدن مسیر هیچ اطلاعاتی از چشم دوچرخه‌سوار دور نمی‌ماند.

نگاه دیگران

نگاه دیگران

نگاه دیگران نگاهی است از دنیای گسترده صفحات گوناگون اینترنت که منتخبی از آن‌ها را در پایگاه خبری چهره و اخبار مشاهده میکنید.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر