افشاگری تازه اسنودن و به هم ریختن اسکاتلند

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 30 خرداد 95 ساعت: 18:27:27

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ اسناد جدیدی که هفته قبل توسط ادوارد اسنودن فاش شد نشان می‌دهد مرکز یادشده موسوم به Scottish Recording Centre عملیات کنترل و نظارت مخفی بر مردم اسکاتلند را به اجرا گذاشته‌اند.

این مرکز تنها یکی از مراکز موجود در بریتانیا است که در قالب یک برنامه مخفی به نام شیر سفید یا MILKWHITE فعالیت می‌کند.

با اجرای این برنامه تمامی ارتباطات اینترنتی کاربران انگلیسی به‌صورت فله‌ای توسط جاسوسان دولتی در این کشور و در رأس آن‌ها ستاد ارتباطات دولت انگلیس جمع‌آوری می‌شود. تا قبل از افشاگری‌های اخیر اسنودن تعداد اندکی در اسکاتلند از وجود مرکز ضبط داده‌ها یا Recording Centre اطلاع داشتند.

پس از افشاگری‌های ادوارد اسنودن در مورد جاسوسی‌های سایبری و مخابراتی دولت‌های آمریکا و انگلیس، رسانه‌های اسکاتلندی تلاش کردند اطلاعاتی در مورد وجود مرکزی مشابه در این کشور جمع‌آوری کنند؛ اما چندان موفق نبودند. مقامات اسکاتلندی هم مدعی دفاع از آزادی‌های مدنی مردم و ایجاد توازن میان این موضوع و تحقیق در مورد جرائم سازمان‌یافته بوده‌اند؛ اما حالا مشخص‌شده که این ادعاها هم مانند ادعاهای مشابه مقامات انگلیسی و آمریکایی دروغ بوده است.

اطلاعاتی که در مورد برنامه جاسوسی MILKWHITE افشاشده نشان می‌دهد که این برنامه متادیتای کاربران را از ایمیل‌ها، گپ‌ها، فعالیت آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی و غیره جمع‌آوری می‌کند و از این طریق ردگیری سوابق فعالیت هر فرد درگذشته و آینده را تسهیل می‌کند.

همچنین جمع‌آوری این اطلاعات بدون نیاز به‌حکم دادگاه صورت می‌گیرد. اسناد اسنودن نشان می‌دهد جاسوسی‌های کور و فله‌ای دولت اسکاتلند از مردم برای سال‌های طولانی در جریان بوده و حالا سیاستمداران این کشور باید در برابر افکار عمومی پاسخگو باشند.

 

منبع: سایبربان

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید