روزه داران چه موقع ورزش کنند؟

روزه داران چه موقع ورزش کنند؟

یک متخصص پزشکی-ورزشی گفت: روزه داران باید با توجه به جثه بدنی خود ساعت مشخصی از روز را به ورزش کردن برای پیشگیری از چاقی در این ایام انتخاب کنند.

محمد جواد شکاری اردکانی متخصص پزشکی ورزشی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفت وگو با  خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، گفت: با توجه به آنکه روزها نسبت به شب ها طولانی تر است، روزه داران باید ورزش های سبک را برای این ایام انتخاب کنند تا از آسیب های احتمالی پیشگیری شود.

وی افزود : به دلیل طولانی بودن روز و گرم بودن هوا استخر به شرطی که سر به طور کامل زیر آب نرود توصیه می شود و انجام هرگونه ورزشی بعد از افطار بلامانع است.

وی بیان کرد: روزه داری با کاهش گلیکوژن و گلوکز(قند خون بدن) که 2 ماده معدنی ضروری برای بدن هستند همراه است،از این رو روزه داران نباید در طول روز به انجام فعالیت های بدنی سخت بپردازند و حتی الامکان ورزش را به ساعات پایانی روز(9 شب به بعد) موکول کنند.

وی در خصوص بهترین بازه زمانی برای ورزش کردن، اظهار داشت: هر فردی با توجه به جثه بدنی خودش باید بهترین زمان را برای تحرک و فعالیت بدنی انتخاب کند. به عنوان مثال افرادی که جثه ضعیفی دارند و در ایام ماه رمضان ناتوان می شوند باید بعد از افطار به ورزش کردن مشغول شوند در صورتی که افرادی که از توانایی بدنی بیشتری برخوردارند می توانند اوایل صبح را برای ورزش کردن انتخاب کنند.

نگاه دیگران

نگاه دیگران

نگاه دیگران نگاهی است از دنیای گسترده صفحات گوناگون اینترنت که منتخبی از آن‌ها را در پایگاه خبری چهره و اخبار مشاهده میکنید.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر