گوگل و تست سرعت اینترنت مخصوص به خود در موتور جستجوی خود!

   
نام نویسنده:
 جمعه 11 تیر 95 ساعت: 18:24:23

اینطور به نظر میرسد که این روزها همه به دنبال راه اندازی تست های سرعت اینترنت مخصوص به خود هستند. بعد از آنکه چندی پیش خبر از آن رسید که مایکروسافت در موتور جستجوی بینگ در حال آزمایش یک تست سرعت اینترنت مخصوص به خود است و بعد از راه اندازی Fast.com توسط نتفلیکس، اکنون گوگل نیز تست سرعت اینترنت را در موتور جستجوی خود پیاده سازی میکند.
به گزارش «تابناک» این سرویس همانگونه که گفته شد در حال حاضر به شکل آزمایشی راه اندازی شده است و در نتیجه همه کاربران گوگل به آن دسترسی ندارند. اما برای دسترسی به آن باید عبارت Check the internet speed را در موتور جستجوی گوگل وارد کنید.


همانگونه که در تصویر توییت فوق از Pet Meyers نیز مشاهده میکنید، این ابزار از سوی لابراتوار Measurement گوگل طراحی شده است و از آنجایی که هنوز در دسترسی عمومی نیست به خوبی نمیتوان گفت که این ابزار چگونه کار میکند و بعد از فشار دادن دکمه اجرای تست، چه اتفاقی رخ میدهد.

البته پیش از این نیز نشانه هایی از ارزیابی سرعت اینترنت کاربران توسط گوگل مشاهده شده است از جمله این که از مدتها پیش در شبکه یوتیوب کاربرانی که با مشکل پخش و سرعت پایین ویدئوها مواجه بوده اند توسط گوگل از این موضوع آگاه میشدند.

اکنون اما گوگل پای خود را یک قدم فراتر گذاشته است و قرار است مستقیما در دل موتور جستجوی خود ابزاری برای تست سرعت اینترنت کاربران در اختیار بگذارد که میتواند به شدت کسب و کار سرویس های سابق در این خصوص نظیر Speedtest.net را کساد کند.

منبع: تابناک

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید