تبدیل صفحات وب به PDF در مایکروسافت اج

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 14 تیر 95 ساعت: 16:51:49

در نسخه های قبلی ویندوز، مایکروسافت سعی کرد که فرمت فایل دیگری را جایگزین فایل‌های PDF کند. ابتدا آن را XPS  (در ویندوز XP، ویستا و 7) نامیدند و بعدها OpenXPS  (در ویندوز 8 و 8.1) نامیده شد.


به نظر می رسد که هم اکنون مایکروسافت در ویندوز 10، اعتراف کرده که فایلهای PDF مورد تأییدش هستند.


اگر شما با استفاده از مرورگر اج، صفحات وب را مرور می‌کنید و می‌خواهید صفحه وبی را برای همیشه به صورت PDF ذخیره کنید تا بعدأ از آن استفاده کنید، مایکروسافت اج این کار را آسان کرده است. کم کم مایکروسافت اج از مرورگرهای دیگر پیشی می‌گیرد و در رأس آن ها قرار می‌گیرد.

وقتی یکی از مقالات وب را به صورت فایل PDF ذخیره کنید، خیلی راحت می توانید هر زمان که نیاز داشتید آن را دوباره ببینید. ابتدا به صفحه مقاله‌ای که می‌خواهید ذخیره کنید بروید، منو را باز کنید و Print را انتخاب کنید.

سپس مایکروسافت اج تمام صفحه وب را می‌گیرد و آن را به چند صفحه تقسیم می‌کند، که شما می توانید با کلیک کردن روی دکمه های جهت دار بالای ناحیه پیش نمایش، این صفحات را مرور کنید.


در قسمت پرینتر Microsoft Print to PDF را انتخاب کنید. شما همچنین می توانید سند PDF را شخصی سازی کنید، مثلأ با تغییر جهت گیری، مقیاس، حاشیه‌ها، هدرها، پاورقی‌ها، و این‌که کدام صفحات شامل این شخصی‌سازی‌ها شوند و کدام صفحات نشوند.


وقتی آماده شد، در پایین روی Print  کلیک کنید. حالا تنها کاری که باید انجام دهید این است که به محل ذخیره فایل بروید، فایل را نام‌گذاری کنید، و روی Save کلیک کنید.

حالا شما می توانید در عرض چند ثانیه هر صفحه وب را به سند PDF تبدیل کنید.

 

منبع: makeuseof

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید