نمایشگرهای قدیمی اپل بازنشسته شد

نمایشگرهای قدیمی اپل بازنشسته شد

به تازگی اخباری در مورد بازنشسته شدن نمایشگرهای قدیمی 1440p Thunderbolt اپل و احتمال جایگزین شدن آنها با نمایشگرهایی با دقت 4K یا 5Kبه گوش می رسد.

 به گزارش راسخون به نقل از فارس ، حتی گفته می شود ممکن است اپل نمایشگرهای خود را با پردازنده های گرافیکی داخلی عرضه کند که مبتنی بر معماری تراشه های Polaris شرکت AMD خواهد بود.

با این کار می توان از نمایشگرهای تازه اپل برروی هر نوع رایانه مک استفاده کرد. کاهش مصرف انرژی و کمتر شدن ضخامت از جمله برنامه هایی است که این شرکت برای نسل جدید پردازنده های خود در نظر گرفته است.

اپل خود رسما بازنشسته شدن نمایشگرهای قدیمی Thunderbolt را تایید کرده ولی ظاهرا قصد ندارد در آینده نزدیک جایگزینی برای آن عرضه کند. بنابراین برای اولین بار از اوایل دهه 80 اپل برنامه ای برای فروش مستقل نمایشگر نخواهد داشت و باید تا زمان معرفی نمایشگرهای جدید این شرکت منتظر بمانیم.

در عین حال اپل باید رایانه های مک قدیمی خود را هم به روز کند. زیرا Mac Pro فعلی رایانه ای قدیمی متعلق به سال 2013 با حداکثر 12 پردازنده مرکزی و دو پردازنده مرکزی گرافیکی است که در آن از فناوری قدیمی GCN 1.0 شرکت AMD استفاده شده است.

نگاه دیگران

نگاه دیگران

نگاه دیگران نگاهی است از دنیای گسترده صفحات گوناگون اینترنت که منتخبی از آن‌ها را در پایگاه خبری چهره و اخبار مشاهده میکنید.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر