شیشه شیری که متخصص تغذیه نوزاد است!

شیشه شیری که متخصص تغذیه نوزاد است!

گروهی 3 نفره از دانشجویان دانشگاه علوم و تکنولوژی هنگ‌کنگ (HKUST)، ایده ساخت یک شیشه شیر هوشمند را ارائه دادند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی دانشگاه HKUST هنگ‌کنگ، این اختراع یک کنترل کننده هوشمند رژیم غذایی نوزادان است که اطلاعات میزان تغذیه آنها را اندازه گیری کرده و الگوهای غذایی نوزادان را بصورت تحلیل برای والدین فراهم می­‌کند. یک وسیله حلقوی شکل در انتهای شیشه شیر تعبیه شده و با استفاده از بلوتوث به گوشی هوشمند متصل می­‌شود و برای تحلیل اطلاعات از حافظه مجازی "کلاود" استفاده می­‌کند.

این وسیله هوشمند بصورت خودکار نمودارها و الگوهای مصرف شیر نوزاد را ترسیم و به وسیله بلوتوث به والدین ارسال می­‌کند.

والدین، پزشکان و متخصصان تغذیه می­‌توانند با این اطلاعات روند رشد نوزادان نسبت به سن، وزن و قد آنها را مشاهده و بررسی و حتی با استانداردهای سازمان جهانی بهداشت مقایسه کنند.

اطلاعات دریافتی تعیین می­‌کند که نوزاد، کمبود وزن یا اضافه وزن دارد، زیاد غذا می­‌خورد یا کم­ غذا است و به والدین کمک می­‌کند تا فرمول غذایی مناسب کودکشان را انتخاب کنند.

سیستم مشورت دهنده این محصول نیز متناسب با عادات غذایی شخصی و الگوی رشد، میزان تغذیه روزانه نوزاد را توصیه می­‌کند و به والدین کودک، پرستار بچه و پزشکان کمک می­‌کند تا با دریافت این اطلاعات تصمیم بگیرند که چه موقع و با استفاده از کدام فرمول تغذیه ای به بچه شیر بدهند.

هدف بعدی این تیم تحقیقاتی ارتقای طراحی این محصول و ارائه اندازه های مختلف آن برای هماهنگی با شیشه شیرهای مختلف است. کمتر کردن وزن این محصول که تا سال آینده به بازار می­‌آید از دیگر اهداف آنهاست.

این تیم تحقیقاتی جایزه اول رقابت‌های طراحی محصولات بهداشتی سال 2015 دانشگاه هنگ‌کنگ را دریافت کرده است

نگاه دیگران

نگاه دیگران

نگاه دیگران نگاهی است از دنیای گسترده صفحات گوناگون اینترنت که منتخبی از آن‌ها را در پایگاه خبری چهره و اخبار مشاهده میکنید.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر