قدرت سایبری چین؛ مخرب‌ترین توان این کشور

قدرت سایبری چین؛ مخرب‌ترین توان این کشور

برخی کارشناسان معتقدند که توان سایبری چین، آینده بسیاری از مناقشات منطقه‌ای را مشخص خواهد کرد و هشداری برای آمریکا و متحدانش محسوب می‌شود.

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ جنگ‌های سایبری، تهدیدی واقعی است که دنیا قطعاً تا سال 2030، به‌صورت رسمی با آن مواجه خواهد شد. به اعتقاد کارشناسان، تنش‌های سیاسی، نظیر آنچه در دریای چین جنوبی در حال رخ دادن است، احتمالاً یکی از زمینه‌های اصلی بروز چنین جنگ‌هایی است.
به عبارتی حملات سایبری در آینده‌ای نه‌چندان دور، سرنوشت میادین بسیاری را در جهان تغییر خواهد داد. یک کارشناس چینی، هشدار داده است که توانایی‌های سایبری چین، از هر قدرت دیگری در این کشور خطرناک‌تر است و در آینده، تعیین‌کننده خواهد بود. این کارشناس چینی معتقد است در ده سال آینده، پکن می‌تواند معادلات راهبردی را در آسیا تغییر دهد و این کار را از طریق توان و قابلیت‌های جنگ سایبری خودش انجام می‌دهد.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در این رابطه گفت: «امروز، چین درگیر این موضوع است که تسلیحات سایبری و میادین اطلاعاتی را با مواضع راهبردی نظامی خودش ادغام کند. این موضوع، می‌تواند سبب بر هم خوردن معادلات راهبردی در غرب اقیانوس آرام، بیش از هر موضوع دیگری شود و حتی اتفاقاتی که امروزه حول محور دریای چین جنوبی در حال رخ دادن است را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد.» برخی کارشناسان نیز معتقدند که چین در این راه تنها نیست و روسیه، به‌عنوان شریکی قابل‌اعتماد، پکن را در این راه همراهی خواهد کرد.

نگاه دیگران

نگاه دیگران

نگاه دیگران نگاهی است از دنیای گسترده صفحات گوناگون اینترنت که منتخبی از آن‌ها را در پایگاه خبری چهره و اخبار مشاهده میکنید.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر