برای اولین بار در تاریخ 5 شرکت تکنولوژیک در صدر ارزشمندترین شرکت های دنیا قرار گرفتند

برای اولین بار در تاریخ 5 شرکت تکنولوژیک در صدر ارزشمندترین شرکت های دنیا قرار گرفتند

شرکت های آمازون و فیسبوک با پیشی گرفتن از شرکت هایی مانند اکسون موبایل و «بافت برکشایر» در مقام چهارم و پنجم با ارزش ترین شرکت های دنیا قرار گرفتند.

به گزارش «تابناک» بر اساس آمار به دست آمده کاهش ارزش سهام شرکت نفتی اکسون موبایل و هلدینگ غول پیکر سرمایه گذاری بافت این دو شرکت را با یک پله سقوط در رده بندی ارزشمندترین شرکت های دنیا مواجه کرد و اکنون اکسون موبایل در جایگاه ششم و بافت برکشایر در جایگاه هفتم قرار دارند.

به شکلی جالب توجه اکنون هر پنج شرکت اول در رده بندی ارزشمندترین شرکت های دنیا، فعالان در عرصه تکنولوژی هستند که این خود یک سیگنال مهم در خصوص تغییر و تحولی جدی عرصه کسب و کارهای مدرن است.

روز گذشته سهام شرکت اپل 1.8 درصد افزایش یافت و به رقم 106.05 دلار در هر برگه سهام رسید. اکنون سرمایه این شرکت برابر با 571.4 میلیارد دلار است که اپل را تبدیل به بزرگترین و ارزشمندترین شرکت در کل دنیا ساخته است.

این در حالی است که شرکت مادر گوگل، یعنی هلدینگ آلفابت فاصله چندانی با اپل ندارد و روز گذشته با افزایش 4 دلاری هر برگ سهام این شرکت، ارزش سهام آلفابت به 772.8 دلار در هر برگ رسید تا این شرکت را با دارایی به ارزش 540.5 میلیارد دلار در رتبه دوم ارزشمندترین شرکت های دنیا قرار دهد.

در همین حال مایکروسافت که از زمان ریاست ساتیا نادلا بر آن توانسته است یک روند افزایشی را در ارزش سهام خود تجربه کند اکنون با سرمایه ای به ارزش 440.9 میلیارد دلار در مکان سوم قرار گرفته است.

از سوی دیگر جف بزوس مدیر عامل شرکت آمازون طی روزهای اخیر شاهد روند مداوم افزایش سرمایه خود بوده است که منجر به پیشی گرفتن وی و شرکتش از شرکت بزرگ سرمایه گذاری بافت برکشایر شده و اکنون جف بزوس سومین شرکت ارزشمند دنیا را در اختیار دارد.

روز گذشته در پی انتشار گزارش مالی سه ماهه دوم سال 2016 آمازون دارایی های جف بزوس و شرکت آمازون به بیشترین میزان خود در طول تاریخ رسید و ارزش دارایی های شخصی جف بزوس که اکنون وارد یک رقابت جدی فضایی با ایلان ماسک شده است، به رقم خالص 67 میلیارد دلار رسید. البته هنوز بیل گیتس با دارایی خالص 88 میلیارد دلار ثروتمندترین فرد دنیا است.

این در حالی است که دارایی خالص «وارن بافت» مدیر عامل بافت برکشایر برابر با 64.7 میلیارد دلار است و دارایی شرکت وی نیز برابر با 355 میلیارد دلار. این در حالی است که روز گذشته این شرکت جایگاه پنجمی خود را در بین ارزشمندترین شرکت های بزرگ دنیا به شرکت فیسبوک داد و دارایی فیسبوک با افزایش 0.3 درصدی سهام به رقم 356.9 میلیارد دلار رسید.

اما هلدینگ بزرگ نفتی اکسون موبایل اکنون جایگاهی بین فیسبوک و بافت برکشایر را با دارایی خالص 356 میلیارد دلار به خود اختصاص داده است.

 

نگاه دیگران

نگاه دیگران

نگاه دیگران نگاهی است از دنیای گسترده صفحات گوناگون اینترنت که منتخبی از آن‌ها را در پایگاه خبری چهره و اخبار مشاهده میکنید.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر