چرا بهتر است از خرید آیفون 7 صرف نظر کنید و منتظر آیفون 8 بمانید؟

چرا بهتر است از خرید آیفون 7 صرف نظر کنید و منتظر آیفون 8 بمانید؟

این روزها بازار آیفون 7 حسابی گرم است و همه جا نام آن را می شنویم. اما آیا ارزشش را دارد که این گوشی جدید آیفون را بخریم یا بهتر است منتظر مدل های بعدی بمانیم؟

شاید پول زیادی دارید و حتما می خواهید جدیدترین چیزها را داشته باشید. شاید آیفون 6 یا 5 اس شما هنوز خیلی خوب کار می کند اما شما دوست دارید آیفون 7 را امتحان کنید. اما شاید بهتر باشد که کمی صبر کنید و آیفون 8 بخرید. 

سال 2017 آیفون 10 ساله می شود و شایعات حاکی از آن است که اپل برنامه ی خیلی خاصی برای جشن ده سالگی گوشی های هوشمند خود دارد. آیفون 7 تفاوت زیادی با نمونه های قبلی ندارد، اما به نظر می رسد که محصولی جدید و کاملا خاص در راه است. 

درباره ی آیفون 8 چه می دانیم؟ 
رسما هیچ چیز! از این که نا امیدتان می کنیم متاسفیم ولی تا وقتی که اپل رسما چیزی را تایید و یا رد نکند نمی توان هیچ یک از شایعات را باور کرد. تا ماه سپتامبر 2017 نمی دانیم که آیفون 8 دقیقا چگونه خواهد بود. البته احتمالا مانند دیگر محصولات اپل چند ماه پیش از معرفی محصول چیزهایی درمورد آن می شنویم. 
رازداری یکی از تکنیک های بازاریابی است که سال هاست جواب داده است. حتی با این که چند ماه پیش از معرفی محصول قابلیت های جدید و تغییرات عمده لو می روند اما هنوز هم اپل همه سعیش را می کند تا همه چیز مخفی باقی بماند. آیفون نیز مرکز توجه شایعات است و این شرکت به شدت تلاش می کند تا پیش از آن که این محصولات منتشر می شوند هیچ چیز در مورد آن لو نرود. 
شاید بتوان گفت بدترین چیز در مورد آیفون 7 این است که از حالا می دانیم که آیفون 8 نیز به بازار خواهد آمد. 
آیفون 7 خلاف قاعده ساخته شده است، چرا که اپل یک الگو را همیشه دنبال می کند که هر دو سال یک بار تغییرات عمده در سخت افزار خود ایجاد می کند. قبلا آیفون 4 و به دنبال آن آیفون 4 اس به بازار آمد، سپس آیفون 5 پیش از آیفون 5 اس، سپس آیفون با طراحی جدید آیفون 6، 6 اس و مدل های پلاس به بازار آمد و حال شاهد آیفون 7 هستیم. 
این امر نشان می دهد که پس از آیفون 7 باید منتظر تغییر سخت افزاری باشیم. البته اپل نیز مانند سایر شرکت ها بر اساس این که چه چیز بهتر است، چه چیز بهتر فروش می رود و چه تکنولوژی موجود است مدل های خود را ارتقا می دهد. اما چیزی که قطعی است این است که ما باید منتظر تغییرات بزرگ باشیم. 
بزرگ ترین شایعه در حال حاضر طراحی رادیکال مدل های بعدی است. به این معنی که اپل قصد دارد از آلومینیوم سبک وزنی که در آیفون 6 به بعد استفاده کرده است دست بردارد و بدنه مدل های بعدی را تمام شیشه کند. این شایعه در ابتدا در ماه مارس و آوریل 2016 شروع شد که شنیده شد شرکت سازنده سخت افزار اپل، فاکس کان هم اکنون شروع به تولید دستگاه های تمام شیشه کرده است. 
یکی دیگر از حدس و گمان ها OLED لبه به لبه صفحه نمایش است که نشان می دهد اپل قصد دارد دکمه خانه را برداشته و دوربین جلو و تاچ آی دی را درون صفحه قرار دهد. البته طبیعی است که این شرکت بخواهد از صفحات نمایشی OLED  استفاده کرده و در مصرف انرژی صرفه جویی کند، اما همین منابع خبری اعلام کرده اند که صفحات نمایش OLED لبه به لبه فقط در آیفون " پرمیوم" استفاده خواهد شد. 
شارژ وایرلس چیزی است که اپل در آن از رقبای خود جا مانده است، اما به نظر می رسد که در حال کار کردن روی این تکنولوژی برای سال 2017 می باشد. شنیده شده که این شرکت در حال کار کردن روی محدوده زیاد وایرلس است که باعث می شود دستگاه متکی به مجاورت فوری به پد یا آداپتور شارژر نباشد. 
همچنین خبرهایی از بیومتریک های پیشرفته شنیده می شود. اپل با اپلیکیشن هلث، تاچ آی دی و ساعت اپل قدمی رو به جلو گذاشته است. قابلیت هایی مانند تشخیص صورت و اسکن عنبیه برای حفظ امنیت و باز کردن قفل صفحه اضافه می شوند. 
دیگر قابلیت ها نیز قابل پیش بینی هستند، مانند پردازنده A11 بهتر، فضای ذخیره سازی مبتنی بر NAND سریع تر، ظرفیت بالاتر، و همچنین موتور لمسی جدید. 

 

چه زمانی آیفون 7 بخریم؟
بهترین زمان خرید آیفون 7 وقتی است که به گوشی نیاز دارید! اگر کمی صبر کنید می توانید جدیدترین قابلیت ها، سخت افزار قوی تر و همچنین حسرت دوستانتان را داشته باشید. چرا که با پولی که آن ها چند هفته زودتر پرداخت کرده اند می توانید گوشی خیلی بهتر و پیشرفته تری خریداری کنید. 
اما یک دستگاه جدید نمی تواند باعث شود که دستگاه های دیگر بی ارزش شوند. آیفونی که چند ماه آینده خریداری می کنید هیچ فرقی با آیفونی که روز اول منتشر می شود ندارد. 
بسیاری از ما فقط می خواهیم که جدیدترین مدل ها را داشته باشیم. این امر در مورد گوشی های هوشمند خیلی بیشتر خود را نشان می دهد. به این که از گوشی خود واقعا چه استفاده ای می کنید فکر کنید و این که یک دستگاه جدید چقدر تغییر در نیازهای شما ایجاد خواهد کرد. 
شما هنوز هم می توانید بازی هایی که دوست دارید انجام دهید و روی اینستاگرام خود عکس بگذارید. اپل نیز قابلیت های جدید خود مثل ( حالت شب) را به صورت رایگان به روز رسانی می کند. اگر یک آیفون 6 اس دارید چیزهای زیادی در آیفون 7 اضافه نشده اند که بخواهید گوشی خود را عوض کنید. اگر گوشی شما در وضعیت خوبی است و می توانید 12 ماه دیگر با آن سر کنید بهتر است که منتظر مدل بعدی بمانید. 
اما اگر گوشیتان خیلی آزارتان می دهد، برای مثال آیفون 5 اس و یا مدلی قدیمی تر دارید حال زمانش رسیده که دست در جیب خود کنید و آیفون 7 بخرید. علاوه بر قابلیت های جدید آیفون 7 که به تازگی اعلام شده اند مانند مقاومت در برابر آب، دوربین بهتر و پردازنده A10 بهتر، باقی چیزها، از جمله 3D Touch، لایو فوتوز و دستیار صوتی " هس سیری" را در آیفون 6 اس نیز دید. 

این که خرید و تصمیمات خود را بر اساس شایعات پایه گذاری کنید کاری کاملا اشتباه است و باید واقع بین باشید. اما به یاد داشته باشید که اگر بخواهید همه اش فکر کنید که به خاطر عجله کردن چه چیزهایی را از دست داده اید ضرر خواهید کرد. 

مارال رضایی

مارال رضایی

مارال هشت سال است که یه عنوان مترجم مشغول به فعالیت است.او دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فرانسه از دانشگاه است و به سه زبان انگلیسی، فرانسه و اسپانیایی صحبت می کند. مارال به ادبیات، سینما و موسیقی راک علاقه مند است و به دنبال یک تجربه متفاوت به وادی تکنولوژی قدم گذاشته.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر