گوگل کروم به نبرد اینترنت کم سرعت می‌رود

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 18 مهر 95 ساعت: 10:45:00

به گزارش هم رسان، «اینترنت کُند» مسئله‌ای است که خیلی‌ها را درگیر کرده و قطعاً این غول فناوری نمی‌خواهد به دلیل آفلاین بودن، کاربران خیلی از برنامه‌ها را از دست بدهند. در نتیجه مرورگر کروم را به نحوی ساخته تا حتی در هنگام سرعت پائین اینترنت، گشت و گذار سریع‌تر در وب و امکان ذخیره محتوا برای مشاهده در زمان‌های بعدی فراهم شود. بنابراین به هنگام مشاهده فیلم‌ها با فرمت MP4، حالت فشرده سازی داده‌ها سبب صرفه جوئی تا ۶۷ درصد می‌شود. همچنین کروم هوشمندتر نیز شده و هنگام اتصال ضعیف اینترنت با دانلود قسمت‌های مهم یک وب سایت به شما کمک زیادی می‌کند.
زمانی که سرعت اینترنت شما کُند است، کروم تلاش می‌کند بر روی جزئیات ضروری یک صفحه وب تمرکز کند و به شما اجازه دانلود بقیه مطالب در هنگامی که سرعت اینترنت بهتر است را می‌دهد.
برای استفاده از این ویژگی باید فشرده سازی داده (data compression) در کروم را فعال نمایید. اگر شما در هواپیما یا جای دیگری هستید که سرعت اتصال به اینترنت کُند است می‌توانید یک صفحه وب را به طور کاملاً آفلاین ذخیره نمایید تا بعداً سر فرصت به مشاهده آن بپردازید. برای این کار فشردن دکمه دانلود در تنظیم‌ها ضروری است. این صفحات و دیگر مطالب دیگر در یک بخش ویژه دانلود کروم ذخیره می‌شوند.
تمامی این ویژگی‌ها در آخرین نسخه کروم برای اندروید آورده شده تا هنگامی که در مناطق روستایی و برخی از ساختمان‌ها که اینترنت ضعیف هست به سر می‌برید، برای مرور وب و ذخیره اطلاعات با کمترین مشکل مواجه شوید.

منبع: هم رسان

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید