ارسال احضاریه سری اف‌بی‌آی برای گوگل

ارسال احضاریه سری اف‌بی‌آی برای گوگل

گوگل فاش ساخت احضاریه‌ای سری از طرف اف بی آی در نیمه اول 2015 دریافت کرده است.

به گزارش خبرآنلاین، مدیران گوگل در گزارش شفافیت دوسالانه خود به این موضوع اشاره‌کرده و یادآور شدند که مقامات امنیتی به افشای جزییات این نامه نیز هشدار داده‌اند.

نامه مذکور بخشی از نامه‌های امنیت ملی است که اینترنت بدان اشاره‌کرده است اما لزوماً به معنای کشاندن گوگل به دادگاه‌های امنیتی نیست.

گوگل محتوای نامه را افشا نکرده است اما اعلام چنین خبری نیز بر اساس قانون USA Freedom Act (مصوب دوم ژوئن 2015) صورت گرفته است که درواقع ادیت شده قانون موسوم به Patriot Act (لایحه میهن‌دوستی بوش در سال 2001) است.

اوایل این ماه ACLU و Open Whisper Systems؛ دو کمپانی مرتبط با اپلیکیشن Signal (به‌عنوان امن‌ترین اپ پیام‌رسان موبایلی) نیز خبر از دریافت نامه امنیت ملی و مشابه گوگل را دادند که در آن خواسته‌شده بود تا دیتای دو کاربر مرتبط با حوادث تروریستی را رمزگشایی کنند.

بِرِت مکس کافمن یکی از وکلای مدافع کمپانی ACLU آشکار کرد که درخواست مقامات امنیتی بیش از دو مورد مذکور بوده است و آنها توانسته‌اند قاضی را راضی کنند تا محتوای نامه را آشکارسازی کنند.

نگاه دیگران

نگاه دیگران

نگاه دیگران نگاهی است از دنیای گسترده صفحات گوناگون اینترنت که منتخبی از آن‌ها را در پایگاه خبری چهره و اخبار مشاهده میکنید.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر