آزمایش موفق اینترنت ۵۲.۵ گیگابیتی در کره جنوبی

آزمایش موفق اینترنت ۵۲.۵ گیگابیتی در کره جنوبی

سرعت اتصال به اینترنت هر روز مرزهای جدیدی را پشت سر می گذرد و این بار رکورد حیرت آور ۵۲.۵ گیگابیت در ثانیه در کشور کره جنوبی به ثبت رسیده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از چنل نیوز، شرکت مخابراتی SK کره جنوبی با موفقیت ساکنان یک ساختمان در شهر سئول را از طریق کابل های فیبر نوری با سرعت ۵۲.۵ گیگابیت در ثانیه به اینترنت متصل کرد.

فناوری مورد استفاده برای اتصال به اینترنت با چنین سرعتی توسط شرکت نوکیا ابداع شده است. دولت کره جنوبی قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ اینترنت با سرعت ۱۰گیگابیت در ثانیه را در اختیار تمامی شهروندان خود قرار دهد.

در بیانیه نوکیا در این زمینه امده است: با دستیابی به تازه ترین نسل فناوری دسترسی به داده ها از طریق کابل های فیبر نوری، شرکت مخابرات کره جنوبی قصد دارد تا تعهد خود را به ارتقای سرعت اینترنت و ارائه این خدمات به مشتریانش با سرعت ۱۰ گیگابیت در ثانیه عملی کند.

علاوه بر استفاده از کابل های فیبر نوری موجود نوکیا و شرکت مخابرات کره جنوبی از ترکیبی از فناوری های پیشرفته استفاده کرده اند که البته فعلا جزئیاتی از نحوه کارکرد آنها افشا نشده است.

 

نگاه دیگران

نگاه دیگران

نگاه دیگران نگاهی است از دنیای گسترده صفحات گوناگون اینترنت که منتخبی از آن‌ها را در پایگاه خبری چهره و اخبار مشاهده میکنید.


5 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ايرج

چهارشنبه, 28 مهر 1395

هنوز خيلي مونده به اينترنت پرسرعت روستاهاي ايران برسن خيلي راه دارن اما تلاش كنن ميرسن

پاسخ

حسین

چهارشنبه, 28 مهر 1395

چه مسخره! به گرد پای مخابرات هم نمیرسن که اینترنت 100 مگا بیتی امتحان کرد :-D فکر کنم اگر خدا بخواد ما هم پنجاه سال دیگه به دستان با کفایت مخابرات، فناوری ارائه این سرعت رو بومی سازی میکنیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
عاشقتیم مخابرات! دوست داریم مخابرات....

پاسخ

امیر

چهارشنبه, 28 مهر 1395

بریم بمیریم!

پاسخ

فرهاد

چهارشنبه, 28 مهر 1395

«تازه ترین نسل فناوری دسترسی به داده ها» با طرح های جدید !!!!!!!!!!!!!!!

پاسخ

Majid

پنجشنبه, 29 مهر 1395

تو نخ اینا نرید این سرعت به درد هرکسی نمی خوره ...دیتاسنتر ها هم پورت 1 گیگ و 10 گیگ رو به زور دارن
اینا فقط کل و کل بازیه

پاسخ

ثبت نظر