یوتیوب به‌ زودی تلویزیون اشتراکی می‌شود

یوتیوب به‌ زودی تلویزیون اشتراکی می‌شود

یک شرکت تلویزیونی ماهواره ای قصد دارد یوتیوب را به لیست برنامه‌های اشتراکی خود بر روی دستگاه‌های گیرنده دیجیتال تلویزیون اضافه کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از سایت cnet، تلویزیون اشتراکی "دیش نتورک" برای نخستین‌ بار در آمریکا امکان جستجو و پخش هر ویدئویی از یوتیوب را به وسیله دستگاه گیرنده دیجیتال تلویزیون خود(Hopper 3) فراهم ساخته است.
 
شرکت دیش نتورک از نرم‌افزار کاربردی یوتیوب بر روی گیرنده دیجتال Hopper 3 رونمایی کرده است. دیش‌نتورک اولین شرکتی است که توسط دستگاه گیرنده دیجیتال در کنار تلویزیون‌های قدیمی امکان تماشای ویدئو از شبکه عظیم یوتیوب را فراهم ساخته است. در عمل این نوآوری توانایی جستجو  و پخش ویدئوهای یوتیوب را بدون نیاز به جابجایی کابل‌های ورودی و دستگاهها میسر ساخته است.
اما ظاهرا این پیشرفت ظرفیت شبکه یوتیوب را به سطح یک تلویزیون واقعی می‌رساند. محبوب‌ترین شبکه ویدئویی اینترنت به ظهور شیوه‌های نوین سرگرمی‌های ویدئویی کمک بزرگی کرده است، مانند تماشای کلیپ‌های بازی‌های رایانه‌ای(YouTube Gaming)، بلاگ نویسی ویدئویی(Vlog) یا یوتیوبی‌ها(YouTubers) افرادی که با یوتیوب شهرت یافتند و به ستاره‌های دیجیتالی معروف هستند.
در همگام‌سازی با برنامه‌های تلویزیونی اشتراکی، بنیاد یوتیوب به عنوان یک وبگاه بارگذاری کاربر (user-upload) مجبور شد بعضی از ستاره‌های خود و کلیپ‌های ویروسی را به دلیل محتوای بی‌کیفیت حذف کند.
اکنون که یوتیوب در هم‌ترازی ارزشمندی با برنامه‌سازی تلویزیونی مقرر بر روی گیرنده دیجیتال "دیش نتورک" قرار گرفته است، کاربران این تلویزیون اشتراکی هم می‌توانند برای اولین‌بار درباره حق اشتراک یوتیوب تصمیم بگیرند.
نرم‌افزار کاربردی یوتیوب به همراه آخرین به‌روزرسانی نرم‌افزاری این شرکت تلویزیون ماهواره‌ای روز پنجشنبه برای دستگاه گیرنده دیجیتال Hopper 3 ارائه شد. حالا یوتیوب مانند نتفلیکس، پاندورا و ویوو دارای نرم‌افزار کاربردی مخصوص خود است.
 

نگاه دیگران

نگاه دیگران

نگاه دیگران نگاهی است از دنیای گسترده صفحات گوناگون اینترنت که منتخبی از آن‌ها را در پایگاه خبری چهره و اخبار مشاهده میکنید.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر