گوگل ولت رسما برای وب عرضه شد!

گوگل ولت رسما برای وب عرضه شد!

نحوه انتقال وجه در طول چند سال گذشته به میزان زیادی تغییر کرده است به این نحو که زمانی تنها کاربر می توانست با استفاده از چک پول ها و یا چک های بین بانکی وجه مورد نظر خود را به حساب یک شخص دیگر واریز کند در حالی که هم اکنون تقریبا همه این کارها به صورت مجازی انجام می شوند.

در این بین خدماتی مانند PayPal نیز توانستند به خوبی برای انجام کارهای بانکی رشد کنند و علاوه بر این برخی از شبکه های اجتماعی نظیر فیس بوک و اسنپ چت هم این امکان را برای کاربرانشان فراهم ساخته اند که مستقیما از پلت فرم خود به حساب دوستانشان پول واریز کنند؛ در هر حال هم اکنون دامنه رقابت به این عرصه هم رسیده است زیرا گوگل هم توانسته محصول جدیدی را با نام گوگل ولت (Google Wallet) برای انجام دادن کارهای بانکی در اختیار کاربرانش بگذارد.

قبل از این که اندروید پی (Android Pay) وارد بازار شود، از گوگل ولت به عنوان پلت فرمی برای انجام پرداخت های مختلف از طریق گوشی های هوشمند در مغازه هایی که به ترمینال های NFC مجهز بودند، استفاده می شد اما بعد از عرضه این ابزار گوگل ولت به وسیله ای مبدل شد که کاربران می توانستند به راحتی با استفاده از آن از حساب های بانکی و یا دبیت کارت های خود به حساب های مورد نظرشان در بانک های آمریکایی پول انتقال دهند. 

هم اکنون گوگل این امکان را نیز فراهم ساخته است که کاربران بتوانند با استفاده از یک برنامه جدید به نام wallet.google.com از طریق وب هم مبالغ مورد نظر خود را به حساب های مورد نظرشان انتقال دهند به این نحو که کاربر ابتدا باید مبلغ مورد نظر خود را انتخاب کند و سپس روش پرداخت و صاحب حساب گیرنده وجه را انتخاب نماید. نرم افزار جدید علاوه بر این امکان ارسال یک یادداشت را نیز برای شخص فرستنده و گیرنده فراهم می سازد.

زمانی که همه فیلدهای ضروری پر شدند تنها کار باقی مانده کلیک کردن بر روی گزینه Send Money می باشد تا مبلغ مورد نظر کاربر به حساب شخص گیرنده انتقال یابد. گوگل ولت امکانات دیگری نیز دارد به این نحو که شما می توانید از طریق منو همبرگری این نرم افزار سایر تراکنش ها، پرداخت ها و تنظیمات مورد نظر خود را نیز انجام دهید.

گوگل ولت هم اکنون برترین پلت فرم پرداخت موجود در فضای مجازی نیست اما می توان گفت که این نرم افزار با کاربرد ساده و آسان خود می تواند تا حد زیادی روش های پرداخت های مجازی را تسهیل بخشد.

منبع خبر: phonearena

مجتبی ذکایی

مجتبی ذکایی

مجتبی ذکایی فارغ تحصیل رشته مکانیک خودرو و مترجمی زبان انگلیسی است و هم اکنون در دانشگاه شهید باهنر کرمان در مقطع کارشناسی ارشد در رشته آموزش زبان انگلیسی مشغول به تحصیل می باشد . مجتبی به جهان خودرو ، سرعت ، موبایل و تجهیزات ارتباطی علاقه زیادی دارد .


1 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

محمد تمیس

پنجشنبه, 13 آبان 1395

خیلی بهتره بجای ولت نوشته بشه کیف پول یا والت

پاسخ

ثبت نظر