چگونه یک ذره‌بین بسیار ساده بسازیم

چگونه یک ذره‌بین بسیار ساده بسازیم

ذره‌بین‌ها جزو آن دسته از ابزارهایی هستند که حس کنجکاوی تقریباً همه ما را در مقطعی از زمان تحریک کرده و توجه ما را به خود جلب کرده‌اند. ذره‌بین‌ها موارد استفاده فراوانی دارند، اما بیشترین کاربردی که افراد عادی از آن دارند مربوط به خواندن متن‌ها و جزئیات بسیار ریز بوده و در واقع همان استفاده‌ای است که در اولین مرحله از نام این وسیله به ذهن می‌رسد.

با این توضیحات، می‌خواهیم روش ساخت یک ذره‌بین بسیار ساده را با کمترین امکانات خدمت شما آموزش دهیم تا در مواقع ضروری بتوانید در منزل خود آن را تهیه کنید. به علاوه، اینگونه کاردستی‌ها مسلماً به ارتقای قدرت خلاقیت همه ما کمک شایانی می‌کند. پس این شما و این هم نحوه ساخت یک ذره‌بین بسیار ساده:

برای ساخت ذره‌بین به یک بطری پلاستیکی نوشابه نیاز داریم.

درب بطری را باز کرده و مطابق شکل با استفاده از آن و به کمک یک ماژیک بر روی قسمت منحنی بطری (دقیقاً در تصویر مشخص است)، دو دایره هم اندازه رسم کنید.

به کمک یک تیغ موکت بری این دایره‌ها را از بطری جدا کنید.

حالا دو دایره پلاستیکی را که دارای انحنا هستند بر عکس همدیگر به طوری که انحنای هر دو به سمت بیرون باشد بر روی هم قرار دهید و با چسب حرارتی دور تا دور آن را بچسبانید. البته باید بک قسمت کوچک را بدون چسب باقی بگذارید.

دایره‌های متصل شده به هم را داخل یک لیوان آب قرار دهید و با انگشت خود آن را فشار دهید تا هوای داخل آن از محلی که باز گذاشته‌اید بیرون رفته و در نتیجه به جای هوای خارج شده، آب وارد محفظه دایره‌ای شکل ما شود. وقتی تمام محفظه پر از آب شد آن را از لیوان خارج کنید و مواظب باشید که آب داخل آن بیرون نریزد.

دریچه محفظه را به کمک چسب حرارتی ببندید تا آب داخل آن حبس شده و امکان خارج شدن نداشته باشد.

تبریک می‌گوییم. کار تمام شد و به همین سادگی صاحب یک ذره‌بین کوچک و جمع و جور شدید.

 

نگاه دیگران

نگاه دیگران

نگاه دیگران نگاهی است از دنیای گسترده صفحات گوناگون اینترنت که منتخبی از آن‌ها را در پایگاه خبری چهره و اخبار مشاهده میکنید.


2 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ا ز خبتبتلن ب تلنلنلنلنللندت

پنجشنبه, 29 خرداد 1399

افتضاح بود.

پاسخ

سلام

یکشنبه, 27 مهر 1399

عالی

پاسخ

ثبت نظر