ساخت موفقیت‌آمیز بزرگ‌ترین شبکه آزمایشی 5G جهان

ساخت موفقیت‌آمیز بزرگ‌ترین شبکه آزمایشی 5G جهان

دو کمپانی هوآوی چین و DOCOMO ژاپن، بزرگ‌ترین تست واقعی اتصالات نسل پنجم / 5G را در فوکویاما با موفقیت انجام دادند.

به گزارش خبرآنلاین، دنیای نقل‌وانتقال دیتا درحال تغییر است و دیتای بی‌سیم در این راه نقش حیاتی را ایفا می‌کند و با توجه به توسعه اتصالات نسل 4 در دنیا / 4G LTE زمان سوئیچ به نسل پنجم با سرعت بالاتر رسیده است.

تاکنون تمام آزمایشات درباره 5G در آزمایشگاه و لابراتوار بوده است اما شرکت مخابراتی ژاپنی و هوآوی در یوکوهاما از فرکانس 4.5G استفاده کرده و از طریق آن 11.29 گیگابیت بر ثانیه دیتا را با تأخیر/Latency معادل 0.5 میلی‌ثانیه منتقل کردند که این تست بزرگ‌ترین آزمایش واقعی اتصالات نسل پنجم محسوب می‌شود.

آزمایش با پهنای باند 200 مگاهرتز و 64 TRX و 23 UE انجام شد و به گفته تاکه هیرو ناکامورا قائم‌مقام لابراتوار اتصالات نسل پنجم در DOCOMO تا سال 2020 این شبکه تجاری شده و راهی بازار می‌شود.

دکتر ونگ تونگ مدیر فنی شبکه‌های بی‌سیم هوآوی نیز با ابراز رضایت از این آزمایش گفت همکاری با کمپانی ژاپنی برای توسعه نسل پنجم اتصالات موبایل بسیار خوب بوده است.

گفته می‌شود اپراتور AT&T تا سال 2019 اتصالات نسل پنجم را تجاری خواهد کرد.

منبع خبر: khabaronline

نگاه دیگران

نگاه دیگران

نگاه دیگران نگاهی است از دنیای گسترده صفحات گوناگون اینترنت که منتخبی از آن‌ها را در پایگاه خبری چهره و اخبار مشاهده میکنید.


1 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

moslem

شنبه, 29 آبان 1395

مخابرات لعنتی ببین انترنت دنیا غیر از اینکه رایگانه سرعتش داره در حد گیگابیت برثانیه میرسه تو هم هنوز تو انترنت کیلوبایتی موندی بدبخت

پاسخ

ثبت نظر