اپل: تولید روترهای بی سیم متوقف میشود

اپل: تولید روترهای بی سیم متوقف میشود

ماه گذشته بود که نشریه ژاپنی مک اوتاکارا (Mac Otakara) از منسوخ شدن گوشی موبایل آیفون 4 شرکت اپل خبر داد. حالا نیز اخباری منتشر شده که نشان می‌دهد اهالی کوپرتینو، تولید روترهای بی سیم ایرپورت (AirPort) خود را نیز متوقف کرده‌اند.

به‌نظر می‌رسد شرکت اپل در طول زمان، این برنامه را پیاده کرده و تمرکز اصلی خود را روی توسعه محصولات الکترونیکی دیگر که بخش عمده‌ای از درآمدهای اپل را شامل می‌شوند، قرار داده است

روترهای بی سیم که در گزارش‌های مالی اپل با عنوان دیگر محصولات معرفی می‌شوند، حدود 5 درصد (11.1 میلیارد دلار) از فروش کل محصولات این شرکت در سال 2016 را به خود اختصاص داده‌اند.

به‌همین جهت اپل قصد دارد تا با استفاده از نیروی کار موجود در حوزه توسعه این محصولات، بخش‌های سودآور دیگر همچون تولید گوشی های آیفون، آیپدها و اپل تی وی را تقویت کند.

جالب است اشاره کنیم که هنوز فروش روترهای بی سیم ایرپورت از طریق فروشگاه آنلاین اپل و دیگر خرده‌فروشان اینترنتی ادامه دارد.

همچنین از سال 2013 تاکنون، هیچ نسخه جدیدی از روترهای بی سیم این شرکت یعنی ایرپورت اکستریم (AirPort Extreme)، ایرپورت کپسول (Airport Capsule) و ایرپورت اکسپرس (AirPort Express) معرفی نشده است.
به هر صورت هنوز این خبر توسط اپل تایید نشده و احتمالا در آینده نزدیک، شاهد انتشار اخبار بیشتری در مورد آن باشیم.

 

نگاه دیگران

نگاه دیگران

نگاه دیگران نگاهی است از دنیای گسترده صفحات گوناگون اینترنت که منتخبی از آن‌ها را در پایگاه خبری چهره و اخبار مشاهده میکنید.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر