ویزای اکسپرس اینتری کانادا بهترین انتخاب برای افراد زیر 35 سال

Untitled-1.jpg

اکسپرس اینتری کانادا یکی از سریع و آسان‌ترین و محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا است که به افرادی که به دنبال کار و اقامت دائم در کانادا هستند اجازه می‌دهد تا به راحتی وارد این کشور شوند. اگرچه که شیوع بیماری کرونا باعث شده که بسیاری از کشورها برنامه‌های مهاجرتی خود را به حالت تعلیق در بیاورند، اما کشور کانادا هنوز هم پذیرای هزاران مهاجر است.

کانادا در اول آوریل 2021 برای حدود 5000 متقاضی که در سیستم اکسپرس اینتری کانادا ثبتنام کرده بودند، دعوت‌نامه‌ی اپلای (ITA) ارسال کرد. این یعنی در اول آوریل 2021، نزدیک به 5000 نفر این فرصت را پیدا کردند تا برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنند. جالب است بدانید که کانادا هر دو هفته یک بار این دعوتنامه را به متقاضیانی که امتیاز بالایی را در سیستم رتبه‌بندی جامع CRS دریافت کرده‌اند ارسال می‌کند، البته تعداد دعوتنامه‌ها همیشه یکسان نیست. سیستم اکسپرس اینتری کانادا از ابتدای امسال تا کنون حدود 108,500 دعوت‌نامه‌ی اپلای (ITA) را برای متقاضیان ارسال کرده است.

اما بیایید ببینیم که این سیستم چگونه کار می‌کند

متقاضیان باید یک پروفایل اکسپرس اینتری برای خود ایجاد کنند و مشخصاتشان را در آن وارد کنند. سپس تمام پروفایل‌‌ها در صف انتظار اکسپرس اینتری قرار خواهند گرفت.

متقاضیان را در هنگام ورود به صف انتظار اکسپرس اینتری، براساس ویژگی هایی مثل سن، تحصیلات، تجربه کار و تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی، بر حسب امتیاز کسب شده در سیستم جامع CRS رتبه بندی می کنند. این رتبه یا امتیاز دریافتی، در حقیقت معیاری است که شانس قبولی افراد را برای دریافت اقامت مشخص می‌کند.

هر چه امتیازتان نسبت به سایر متقاضیان بالاتر باشد، شانس قبولیتان نیز افزایش خواهد یافت. اگر پروفایل شما توسط این سیستم انتخاب شود، یک دعوت‌نامه‌ی اپلای برای دریافت اقامت دائم کانادا دریافت خواهید کرد.

یک کاندیدای ایده‌آل در سیستم اکسپرس اینتری چه ویژگی‌هایی دارد؟

امتیاز CRS در بالاترین حد خود به 1200 می‌رسد و شما باید حداقل 400 امتیاز را در این سیستم کسب کنید تا بتوانید با بقیه‌ی متقاضیان به رقابت بپردازید. فاکتورهایی که می‌توانند بر امتیاز CRS شما تأثیر بگذارند عبارتند از: مهارت زبانی، سن، تجربه کاری، تحصیلات و داشتن بستگان در کانادا. کسانی که رتبه‌ی بالاتری را در این زمینه‌ها کسب می‌کنند، به احتمال زیاد برای دریافت دعوتنامه‌ی اپلای در اولویت قرار خواهند گرفت. به طور کلی، هر کاندیدا برای قبولی در سیستم اکسپرس انتری باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • داشتن حداقل دو مدرک لیسانس یا یک مدرک فوق لیسانس
 • داشتن مهارت متوسط رو به بالا در زبان انگلیسی یا فرانسوی (CLB سطح 9 یا بالاتر)
 • داشتن حداقل سه سال سابقه‌ی کار حرفه‌ای
 • سن زیر30 سال
Untitled-2.jpg
-

اگرچه که هیچ محدودیت سنی‌ای در سیستم اکسپرس اینتری کانادا وجود ندارد، اما سن شما می‌تواند بر شانس دریافت دعوت‌نامه‌ی اپلای تاثیر یگذارد. از آنجایی که پروفایل شما در سیستم رتبه‌بندی جامع (CRS) مورد سنجش قرار می‌گیرد، هر چه سنتان بیشتر باشد این سیستم امتیاز کمتری را به شما می‌دهد. بهترین سن برای مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری، سنین بین 20 تا 29 سال است. شما در این سنین می‌توانید 100 تا 110 امتیاز را فقط بخاطر سن خود دریافت کنید. در جدول زیر می‌توانید ببینید که سنین مختلف چه امتیازی را در این سیستم کسب می‌کنند:

Untitled-3.jpg
-

البته نگران نباشید، اگر سن شما بالای 35 سال است اما سطح تحصیلات بالایی دارید یا بستگانتان در کانادا حضور دارند، به راحتی می‌توانید این کمبود امتیاز را جبران کنید. چند راه دیگر هم برای جبران امتیازتان وجود دارد. مثلاً می‌توانید دوباره در آزمون آیلتس شرکت کنید و نمره بالاتری بگیرید، زیرا بهبود نمره‌ی آیلتس بهترین راه برای افزایش امتیاز است. کسب نتایج خوب در آزمون آیلتس می‌تواند 160 امتیاز به شما اضافه کند! شما با داشتن حداقل سه سال سابقه کار می‌توانید 50 امتیاز دیگر هم برای خود کسب کنید. اگر بتوانید از یک کارفرمای کانادیی که مورد تأیید دولت کانادا است یک پیشنهاد شغلی دریافت کنید، همین پیشنهاد به تنهایی می‌تواند تا 200 امتیاز به شما اضافه کند

عوامل دیگری که می‌توانند امتیاز CRS شما را افزایش دهند عبارتند از:

 • تسلط بیشتر به زبان انگلیسی و/یا فرانسوی
 • دوزبانه بودن و تسلط بر زبان‌های فرانسه و انگلیسی به طور همزمان
 • اخذ مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری
 • داشتن تجربه کاری یا تحصیلی در کانادا
 • داشتن برادر یا خواهری که در حال حاضر در کانادا اقامت دائم دارد
 • دریافت یک پیشنهاد کاری از یک شرکت مورد تأیید کانادایی
 • انتخاب شدن توسط برنامه مهاجرتی استانی

همانطور که گفتیم ویزای اکسپرس اینتری کانادا روشی آسان برای مهاجرت به این کشور است و هر کسی که امتیاز لازم را کسب می‌کند، می‌تواند از طریق وب‌سایت اداره مهاجرت کانادا در سیستم اکسپرس اینتری این کشور ثبتنام کند و منتظر بماند تا دعوتنامه‌ی اپلای خود را دریافت نماید. اما باید بدانید که مهاجرت می‌تواند یک امر دشوار باشد، زیرا شما در این مسیر باید فرم‌های متعددی را تکمیل کنید، حواستان به مهلت‌های تعیین شده باشد و همچنین تمام اسناد مورد نظر را نیز فراهم کنید. حقیقت این است که از هر 4 ویزا حداقل 1 مورد آن رد می‌شود و یا به تعویق می‌افتد و تنها علتش این است که به اشتباه تکمیل شده‌اند یا فاقد مدارک مورد نیاز هستند. شما با کمک گرفتن از یک مؤسسه‌ی مهاجرتی معتبر، نه تنها می‌توانید شانس خود را برای دریافت ویزا افزایش دهید، بلکه خیالتان هم راحت خواهد بود که روند مهاجرتتان توسط افراد مجرب و با تجربه انجام می‌شود و به راحتی می‌توانید به سایر برنامه‌ریزی‌های خود برسید.

منبع خبر: کاماپرس

faceit.width-400.png

رسانه دیجیتال فیسیت

با ما در ارتباط باش...


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر