اطلاعیه مرکز ماهر در خصوص هک وب سایت وزارت ارتباطات

مرکز ماهر - هک شدن وب سایت وزارت ارتباطات.jpg

به دنبال انتشار خبر هک شدن وب سایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، حالا مرکز ماهر در این خصوص اطلاعیه خود را منتشر کرده است.

چند روز پیش اخباری درباره هک شدن وب سایت وزارت ارتباطات و فناوری منتشر شد. حالا امروز اطلاعیه مرکز ماهر در خصوص ادعای هک شدن این وب سایت منتشر شده است که به صورت زیر است:

در ساعات اولیه بامداد روز ۲۲ دی ۹۸ ادعایی در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر دیفیس شدن برخی از زیردامنه‌های ict.gov.ir از سوی یک گروه هکری مطرح گردید. با تکیه بر همکاران، ابزارها و فناوری‌های مورد استفاده، در چند دقیقه موضوع توسط مرکز ماهر رصد شد و مشخص شد که مهاجم با سواستفاده از یک فرم گزارش‌دهی، اقدام به بارگذاری یک فایل متنی در وب‌سایت کرده است. این موضوع در همان زمان پیگیری شده و محدودیت‌های لازم بر این قابلیت گزارش دهی اعمال شد. در این رویداد هیچ‌گونه نفوذ و دسترسی غیرمجاز ویا اعمال تغییری در محتوای وب‌سایت صورت نگرفت. لازم به به توضیح است این قابلیت بارگذاری فایل صرفا اجازه بارگذاری فایل‌های بی خطر جهت ارائه خدمت به کاربران را ارائه می نمود. از سوی دیگر ادعای مطرح شده درخصوص از دسترس خارج شدن وب‌سایت پس از این رخداد نیز مطلقا صحت نداشته و دسترسی با وب‌سایت به‌طور پیوسته برقرار بوده است.

-

منبع خبر: مرکز ماهر


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر