چرا مودم‌های ADSL در بازار کم شده‌اند؟

چرا مودم‌های ADSL  و VDSL بازار کمیاب شده شده‌اند؟.jpg

این روزها احتمالا با مسئله کمبود مودم‌های ADSL در بازار مواجه شده‌اید، اما واقعا دلیل این مشکل چیست؟ با فیسیت همراه باشید تا با توجه به گزارشات و بررسی‌ها، این موضوع را بررسی کنیم.

مدتی است که در بازار با کمبود مودم‌های ADSL و یا VDSL مواجه هستیم. این موضوع را از افراد فروشنده این مودم‌ها و فعالان این حوزه پیگیر شدیم و نتیجه این بررسی این شد که مدتی است در ایران واردات مودم عملا مجوز ندارد و مودم‌های ADSL یا VDSL که در سطح بازار هم موجود هستند، یا باقی مانده واردات قبلی است و یا اینکه به صورت قاچاق هستند و همین مودم‌ها هم با گارانتی رسمی عرضه نمی‌شوند.

بنا به بررسی و پرس و جو از همین افراد، مودم‌های برند ایرانی یوتل به ما معرفی شد. البته برخی از این فروشندگان متعقد بودند که این شرکت ایرانی، مودم‌های ADSL و VDSL خارجی را خریداری کرده و با نام و برند خود و البته گارانتی رسمی به دست مشتری می‌رساند.

به هر ترتیب چه این مودم‌های برند یوتل واقعا ساخت ایران باشند و چه همان مودم‌های خارجی، فروشندگان معتقد بودند که خریداران این مودم‌ها کاملا از کیفیت مودم یوتل راضی هستند. به عنوان دو مورد از مودم‌های یوتل می‌توانیم به مودم روتر 2 آنتن U.TEL مدل A304U و مودم روتر ADSL2 تک آنتن U.TEL مدل A154 اشاره کنیم که قیمت مناسبی هم دارند. در حال حاضر قیمت مودم‌های یوتل از مودم‌های خارجی موجود در بازار مناسب‌تر است اما بنا به بررسی‌ها، طی ماه‌های گذشته قیمت این مودم‌ها هم افت و خیز داشته است.

به هر ترتیب بررسی‌های ما همچنان ادامه دارد و در صورت کسب اطلاعات کامل‌تری در این حوزه، همین مطلب را آپدیت خواهیم کرد.

آیا تا کنون از مودم‌های یوتل استفاده کرده‎‌اید؟ اگر تجربه استفاده از این مودم‌ها را دارید، تجریبات خود را با ما و سایر کاربران فیسیت به اشتراک بگذارید.

اخبار مرتبط:

موقعیت فیزیکی مودم چگونه بر قدرت سیگنال‌های وای فای تأثیر می‌گذارد؟

بهبود سرعت اینترنت با انتخاب کانال وای فای مناسب

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: فیسیت


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر