سامسونگ بعد از اپل و هواوی، ارتباط ماهواره‌ای را به گوشی‌های آینده‌اش اضافه می‌کند

satelite.JPG

کمپانی اپل با رونمایی از آیفون سری 14 قابلیت ارتباط ماهواره‌ای نیز رونمایی کرد. این قابلیت به کاربران این اجازه را خواهد داد که در مواقعی که گوشی آن‌های به شبکه تلفن همراه متصل نمی‌شود، با ارتباطات ماهواره‌ای ارتباط برقرار کرده و تماس اضطاری برقرار شود. کمپانی هواوی نیز که یک روز زودتر از از هواوی میت 50 رونمایی کرد این قابلیت را برای پرچمدارانش عرضه کرد. اما حالا سامسونگ به نظر می‌رسد که قابلیت اتصال ماهواره‌ای را به دستگاه‌های گلکسی بیاورد.

براساس گزارش‌هایی که منتشر شده است یکی از منابع آگاه اعلام کرده که سامسونگ قصد دارد ویژگی اتصال ماهواره‌ای را به دستگاه آینده گلکسی خود اضافه کند. البته هنوز مشخص نیست که در گوشی‌های سری گلکسی S23 که نسل بعدی پرچمداران سامسونگ هستند، شاهد این قابلیت خواهیم بود یا خیر.

همانطور که گفته شد، اپل قابلیت ارتباط ماهواره‌ای را با سری آیفون 14 معرفی کرد. البته این ویژگی تا ماه نوامبر در دسترس نخواهد بود و فعلا فقط در ایالات متحده و کانادا پوشش داده می‌شود. با این حال، به گفته برخی شایعات، اپل قصد دارد تا اواخر سال جاری این ویژگی را در دسترس کشورهای دیگری نیز قرار دهد.

photo_2022-09-17_08-58-13.jpg
-

هواوی نیز پیش از اپل با سری Mate50 این قابلیت را معرفی کرده بود. به گفته این شرکت چینی، گوشی‌های میت 50 و میت 50 پرو، به کاربران امکان ارسال پیام‌های متنی کوتاه از طریق شبکه جهانی ماهواره BeiDou چین را ارائه می‌کند و باعث ارتباط در مناطق بدون اتصال شبکه می‌شود.

در مورد اپل، گوشی‌های خانواده آیفون 14 این شرکت برای ویژگی جدید Emergency SOS خود به شبکه ماهواره‌ای Globalstar متصل می‌شود. در همین رابطه، ایلان ماسک هم با اپل برای ارتباط ماهواره‌ای آیفون مذاکره کرده بود.

هنوز مشخص نیست که سامسونگ در صورت اضافه کردن این ویژگی به گوشی‌های خود، از کدام سرویس استفاده خواهد کرد. باید به این نکته هم توجه داشت که ویژگی اتصال ماهواره‌ای گوشی‌های گلکسی هنوز یک شایعه است و سامسونگ هنوز هیچ جزئیاتی را به‌طور رسمی تایید نکرده است.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: hindustantimes

Screenshot_20211214-203627_ToonMe.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر