براساس گزارش مایکروسافت، ۴۹ درصد کارمندان از جایگزین شدن هوش مصنوعی نگرانند

jlijlilo.JPG

گزارش سالیانه مایکروسافت نشان می‌دهد که تقریبا نیمی از کارکنان شرکت در مورد آینده شغلی خود و تأثیر هوش مصنوعی نگرانی دارند.

این گزارش به سه موضوع کلیدی در فعالیت‌های شرکت پرداخته است که یکی از آن‌ها اثرات هوش مصنوعی بر کارکنان بود. با اینکه هوش مصنوعی می‌تواند مزایای فراوانی داشته باشد، اما برخی از کارکنان این را به عنوان یک تهدید می‌بینند. به گونه‌ای که در گزارش سالانه این شرکت، ۴۹ درصد از کارکنان صراحتا و با شفافیت ابراز داشته‌اند که از از دست دادن شغل خود بخاطر هوش مصنوعی نگران هستند.

هوش مصنوعی، فرصت یا خطر؟

حدود ۶۴ درصد از کارکنان مایکروسافت در نظرسنجی شغلی شرکت کرده‌اند و متعجب کننده است که اعلام کرده‌اند به دلیل فشار کاری و نبود وقت و انرژی کافی برای انجام وظایف، از کمک هوش مصنوعی استقبال می‌کنند. به طور میانگین، کارکنان این شرکت حدود ۵۷ درصد زمان خود را در جلسات یا برای ارسال ایمیل می‌گذرانند و زمان زیادی از آن‌ها صرف پاسخگویی به پیام‌ها می‌شود. در واقع، تنها حدود ۴۳ درصد از زمان آن‌ها برای انجام کارهای اصلی خود باقی می‌ماند.

۹۰.jpg.webp
-

در این شرایط، هوش مصنوعی قادر است به افزایش بهره‌وری کارمندان و در نهایت کارایی کل شرکت کمک کند. با اعتماد بخشی از وظایف به هوش مصنوعی، کارمندان می‌توانند تمرکز بیشتری بر روی وظایف اصلی خود داشته باشند. کارمندان به خوبی می‌دانند که هوش مصنوعی می‌تواند در بهبود عملکرد شرکت موثر باشد، اما از طرفی نگرانی از از دست دادن شغل خود به دلیل استفاده از این تکنولوژی پیشرفته وجود دارد.

هوش مصنوعی دارای کاربردهای فراوانی است و به کارگیری آن می‌تواند برای کسب و کارها موثر باشد. مسئله اصلی این است که آیا این ۴۹ درصد از کارمندانی که نگرانی شغلی دارند، می‌توانند به شرایط جدید سازمانی خود تطبیق پیدا کنند یا واقعا روزی می‌رسد که هوش مصنوعی جایگزین انسان در شرکت مایکروسافت می‌شود.

منبع خبر: gizmochina

Screenshot_20211214-203627_ToonMe.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر