برودکام و اپل قرارداد چند میلیارد دلاری برای ساخت قطعات 5G در آمریکا امضا نموده‌اند

jhmjkj.jpg

اپل اعلام کرده است که با برودکام، شرکت تراشه‌سازی آمریکایی، قراردادی چند میلیارد دلاری برای مدت چند سال امضا کرده است. بر اساس این توافق، اپل از برودکام درخواست کرده است تا قطعات بی‌سیم و 5G، از قبیل فیلترهای FBAR، را در کارخانه‌های آمریکا طراحی و ساخته شود.

به گزارش خبری مربوط به این موضوع، برودکام در حال تولید قطعات فرکانس رادیویی 5G و اجزای پیشرفته ارتباطات بی‌سیم است، که بین آنها فیلترهای FBAR قرار دارند. این قطعات، به عنوان مثال، در کارخانه برودکام در فورت کالینز، کلرادو طراحی و تولید می‌شوند.

اپل می‌داند که این همکاری چند ساله به برودکام این فرصت را می‌دهد که در پروژه‌های اتوماسیون و ارتقای مهارت‌های تکنسین‌ها و مهندسان خود سرمایه‌گذاری کند. این قرارداد بخشی از استراتژی بزرگ‌تر اپل برای سرمایه‌گذاری 430 میلیارد دلار در آمریکا در طی پنج سال آینده است. براساس قانون CHIPS، دولت ایالات‌متحده به شرکت‌هایی که تراشه‌ها را در خاک این کشور تولید می‌کنند، حمایت مالی خواهد کرد.

AppleEvent.SEP07Keynote.Tim_Cook.02.jpg.webp
-

«تیم کوک»، مدیرعامل اپل، در رابطه با قرارداد با برودکام می‌گوید: «ما همیشه به دنبال فرصت‌هایی هستیم که محیط نبوغ، خلاقیت و ابتکار عمل تولید در آمریکا را تقویت کنند و با این قرارداد، ما این تعهد را مجدداً بیان می‌کنیم. تمام محصولات اپل وابسته به فناوری‌هایی هستند که در آمریکا مهندسی شده و تولید شده‌اند و ما به ادامه سرمایه‌گذاری‌هایمان در اقتصاد آمریکا اعتقاد راسخ داریم.»

اپل یکی از بزرگان فناوری است که تحت فشار برای انتقال تولید به آمریکا قرار دارد. مک پرو دسکتاپ آخرین محصولی بود که مراحل نهایی ساخت آن در آمریکا صورت گرفت و برچسب «ساخته شده در آمریکا» را به خود اختصاص داد.

اپل قبلاً با برودکام برای تولید قطعات وای‌فای و بلوتوث آیفون همکاری کرده است. با این حال، شایعاتی پیش از این منتشر شده بود که اپل قصد دارد تراشه‌های خود را به جای محصولات برودکام استفاده کند. با این همه، هنوز نامعلوم است که این قرارداد آیا منجر به رد این شایعات خواهد شد یا نه.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: apple

پویان معصومی.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

نویسندگی در حوزه تکنولوژی یکی از تفریحات و علاقه مندی‌های من به عنوان یک فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار است که به کار اصلی بنده تبدیل شده و تولید محتوا را به صورت ویژه‌ای دنبال می‌کنم.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.حتما در اینستاگرام من را دنبال کنید.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر