اپل گلس احتمالا حالت نمایش محتوا را با توجه به نور محیط اصلاح می‌کند

Untitled-1.jpg

کمپانی اپل احتمال دارد که برای نمایش هماهنگ اشیاء مجازی با محیط واقعی در عینک واقعیت افزوده از اپل گلس اصلاح شده استفاده کند تا تغییرات بسته به نور و سایر عوامل موجود در فضای پیرامون صحیح به نمایش درآید.

در پتنتی که منتشر شده است، اپل به شکل ویژه‌ای به بحث چگونگی اثرگذاری نور بر انواع مختلف اشیاء مجازی پرداخته است. اپل می‌گوید:« در واقعیت افزوده، ما محتوای تولیدی دنیای کامپیوتر را با محیط فیزیکی اطراف ترکیب می‌کنیم تا این محتوای کامپیوتری با اجزای واقعی جهان یکنواخت شود. کاربر ممکن است با استفاده از دستگاه‌هایی که روی سر گذاشته می‌شوند (HMD) و نمایشگر شفاف یا بی‌رنگ دارند، محتواهای AR را تجربه کند. این نمایشگرها اجازه انتقال نور اطراف را به چشمان کاربر را می‌دهند.»

عینک‌های HMD اپل دارای یک نمایشگر اضافه خواهند بود که محتوای کامپیوتری را براساس نور محیط فیزیکی کاربر به نمایش خواهند گذاشت. در ادامه پتنت اپل گفته شده است:« در برخی از مواقع کاربر در جایی قرار می‌گیرد که محیط فیزیکی دارای ترکیب رنگ و روشنایی خاصی است که با محتوای کامپیوتری تداخل‌هایی به‌وجود می‌آید و نتیجه کار کاهش کیفیت AR خواهد بود. برای مثال، نور حاصل از محیط فیزیکی میزان کنتراست بین محیط فیزیکی و محتوای کامپیوتری را محدود می‌کند.»

42249-81955-001-Altering-objects-xl.jpg
-

کمپانی اپل برای حل این مشکل در عینک هوشمند خود به دنبال تجمیع خصوصیت‌هایی است که باعث تداخل نور پیرامون این واقعیت افزوده خواهند شد. این شرکت اعلام می‌کند که این شرایط زمانی شناسایی می‌شود که نور پیرامونی از محیط فیزیکی نشأت گرفته و به طرف یک سمت از نمایشگر شفاف اپل گلس می‌رود. سپس سیستم کمیت تعامل با نور پیرامونی را می‌سنجد. آن گاه تصمیم می‌گیرد که چه اصلاحات یا تغییراتی لازم است تا اشیاء شفاف دیده شوند.»

سیستم تشخیص نور پیرامون این عینک با ترکیب اشیایی که در میدان دید کاربر وجود دارند، خصوصیات لازم برای محتوای کامپیوتری را درک خواهد کرد. در نتیجه این کارها خود عینک با توجه به پارامترهای تعریف شده تنظیمات و اصلاحات را انجام می‌دهد.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: Appleinsider

Untitled-2.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر