براساس گفته تیم کوک، فروش نتفلیکس به اپل دور از انتظار نیست

apple nefilix.JPG

به نظر می‌رسد که اپل در حال تبدیل شدن به فیسبوک می‌باشد و خود را برای خرید یک سویس خدماتی بزرگ آماده می‌کند. البته این برداشت را می‌توان از صحبت‌های تیمم کوک داشت که این موضوع را رد نکرده است.

اپل روز پنجشنبه گزارش مالی خود را در سه ماهه سوم سال 2022 اعلام کرد. در این گزارش اپل روند خود را مثبت دید و به نظر می‌رسد که پیش‌بینی‌های بهتری برای آینده خواهد داشت. تیم کوک، مدیر‌عامل اپل، در تماس با سرمایه‌گذاران بار‌دیگر اعلام کرد خبرهای مربوط به خریدهای بزرگ را رد نمی‌کند. وی افزود اپل شرکتی نیست که بدون برنامه‌ی استراتژیک کاری انجام دهد.

وبسایت 9to5mac گزارشی منتشر کرده و اعلام داشته که در جلسه برگزاری مدیران اپل با سرمایه‌گذاران این شرکت سؤالاتی درباره‌ی بازار خدمات مطرح شد که هرسال در حال رشد است. این پرسش درباره‌ی علاقه‌ی اپل به خرید سرویس‌های دیگر بود. این اقدام به گسترش خدمات این شرکت کمک خواهد کرد و شاید اشاره‌ای غیرمستقیم به دستیابی غول فناوری مستقر در کوپرتینو به نتفلیکس باشد. این در حالی‌ است که اخیراً گزارش‌هایی درباره‌ی تمایل مایکروسافت برای خرید غول استریم محتوا، یعنی نتفلیکس، منتشر شده است.

لاتلنعلنلعنمعمهمهمهمم.JPG
-

تیم کوک از استراتژی اپل حرفی نزده و گفته که این شرکت به طور مداوم بازارهای خرید احتمالی را بررسی می‌کند و احتمال خرید شرکت بزرگ را در صورت منطقی بودن و تایید کارشناسان انجام خواهد شد. مدیرعامل اپل می‌گوید که دلیل شرکت متبوعش برای خرید سرویس‌های دیگر، صرفاً کسب درآمد نیست. کوک تأکید کرد حداقل درحال‌حاضر اپل همچنان روی خرید شرکت‌های کوچک‌تر و استعدادهای فردی متمرکز است. وی در بخشی از توضیحاتش گفت:

ما همیشه بازار را زیرنظر می‌گیریم و از خود می‌پرسیم که یک خریدر چقد می‌تواند استراتژیک باشد. ما شرکت‌های دیگر را صرفاً برای کسب درآمد نمی‌خریم. بیشتر خرید‌های ما تا‌به‌امروز شامل حق‌ امتیاز محصولات و خدمات و شرکت‌های کوچک بوده است. امکان خرید سرویس‌های دیگر را در آینده رد نمی‌کنم.

اولین باری نیست که این سوالات در رابطه با خرید شرکت‌های بزرگ از تیم کوک می‌شود. مدیرعامل اپل ماه آوریل نیز اعلام کرد این شرکت همیشه مکانی برای استعدادهای جدید بوده است؛ ولی اگر خریدهای بزرگ منطقی باشند، احتمال انجام این کار نیز وجود دارد. برخی تحلیلگران بازار اعلام کرده‌اند اپل تمایل دارد شرکت‌هایی مثل Peloton و حتی نتفلیکس را ازآنِ خود کند.

درآمد بخش خدمات اپل در سه‌ماهه‌ی مالی سوم ۲۰۲۲ معادل ۱۹٫۶۰ میلیارد دلار بوده که درمقایسه‌با بازه‌ی زمانی مشابه سال گذشته ۱۲ درصد رشد کرده است. درآمد کلی اپل در این سه‌ماهه ۸۳ میلیارد دلار و سود آن ۱۹٫۴ میلیارد دلار گزارش شده است. سود هر سهم این شرکت نیز در سه‌ماهه‌ی گذشته به ۱٫۲۰ دلار رسیده است.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: 9TO5MAC

Screenshot_20211214-203627_ToonMe.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر