چین دومین مرکز بزرگ استخراج بیت کوین جهان است

bitcoin.JPG

سال گذشته میلادی بود که دولت چین به صورت رسمی اعلام کرد که هر گونه فعالیت در زمینه رمزنگاری ممنوع است، اما این کشور بعد از آمریکا با 21 درصد نرخ هش بیت‌کوین در دنیا خود نمایی می‌کند.

براساس مستندات جدیدی که منتشر شده، علی‌رغم مخالفت دولت چین با استخراج رمز ارزها و ارزهای دیجیتال، این کشور مجددا عنوان یکی از بزرگترین مراکز استخراج بیت کوین (BTC) در جهان را یدک می‌کشد.

براساس آخرین به‌روزرسانی‌های مصرف برق شاخص کمبریج بیت کوین (CBECI)، چین از ژانویه 2022 و ماه‌ها پس از آنکه دولت محلی تمامی عملیات رمزنگاری را در این کشور ممنوع کرد، دومین نرخ هش بیت کوین جهان را از آن خود کرده است.

داده‌ها و آمارها به ما می‌گوید که استخراج‌کنندگان بیت کوین در چین تا اوایل سال 2022، نزدیک به 21.1 درصد از کل توزیع نرخ هش این رمزارز بوده است و پس از ایالات متحده که 37.8 درصد از کل نرخ هش را تا ژانویه از آن خود کرده است، نام چین می‌درخشد.

بیت-کوین-چین-۱.jpg
-

اگر به یاد داشته باشید چین بزرگ‌ترین کشور استخراج کننده بیت‌کوین بود و در سال 2019 نرخ هش این رمزارز در کشور چین چیزی حدود 75 درصد بود. پس از تعطیلی مزارع استخراج رمزارز در ژوئیه و آگوست 2021، نرخ هش به صفر درصد کاهش یافت.

ممنوعیت کریپتو نیز در سپتامبر سال 2021 باعث شد تا نرخ هش در آن ماه به 22.3 درصد افزایش یافت و در طول دوره مورد تجزیه و تحلیل حتی به کمتر از 18 درصد کاهش پیدا نکرد.

«الکساندر نویمولر»، مدیر پروژه CBECI می‌گوید داده‌های جدید برای رسیدن به چنین نتیجه‌ای کافیست و نشان می‌‌دهد که استخراج بیت کوین هنوز در چین فعال است. وی می‌گوید: «داده‌های ما به صورت تجربی نشان می‌دهد که استخراج بیت‌کوین هنوز در چین ادامه دارد. اگرچه میزان استخراج در این کشور با قبل متفاوت است، اما به نظر می‌رسد چین هنوز هم میزبان حدود یک پنجم کل نرخ هش جهان است.»

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: CNBC

Screenshot_20211214-203627_ToonMe.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر