پویش کرونا پلاس، در ایران و با هدف جلوگیری از بیکاری و ایجاد اشتغال به راه افتاد

1398121923242080519884114.jpg

این روزها که کرونا ویروس سایه‌اش را روی سر همه جوامع انداخته است، در ایران شاهد پویش‌های مختلفی برای عبور از این شرایط هستیم که از جمله این پویش‌ها می‌توانیم به پویش کرونا پلاس اشاره کنیم.

این روزها که کرونا ویروس سایه‌اش را روی سر همه جوامع انداخته است، در ایران شاهد پویش‌های مختلفی برای عبور از این شرایط هستیم که از جمله این پویش‌ها می‌توانیم به پویش از خانه بخریم اشاره کنیم.

حالا به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دبیر ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری از پویش جدیدی به نام پویش کرونا پلاس خبر داده است که هدف از آن تقویت توان مالی، خدماتی و ترویج و شناسایی ظرفیت‌های کسب و کارهای نو و استارت آپ‌ها، در حوزه فعالیت‌های اقتصادی است.

مهدی محمدی، دبیر ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی، در خصوص این پویش چنین توضیح داد:

این پویش پس از شناسایی و معرفی استارت آپ‌ها، به آن‌ها در زمینه پایدارسازی ظرفیت‌ها و شبکه سازی در حوزه‌های سلامت، ورزشی، آموزشی، سرگرمی، حمل و نقل و فروش کالا کمک خواهد کرد. در حوزه سلامت تاکید بر ارائه مشاوره به بیماران، کمک به سالمندان، آموزش در محل و درمانگری از راه دور بویژه بیماران مبتلا به کروناست. در حوزه کسب و کار‌های نو (استارت آپ)‌هایی که در زمینه سلامت جسمانی و ورزشی فعالند آن‌ها باید تمرینات لازم را برای ورزش در منزل، برنامه تغذیه مناسب و امکان برقراری ارتباط مردم با مربیان ورزشی باشگاه‌ها فراهم کنند بنابراین استارت آپ‌هایی که این خدمات را به مشتریان ارائه دهند، مورد حمایت ستاد در معاونت علم و فناوری قرار می‌گیرند. در پویش کرونا پلاس، استارت آپ‌هایی که در حوزه آموزش دانش آموزان مدارس هستند و در این زمینه ظرفیت کافی دارند، شناسایی می‌شوند و در بخش گردشگری و سرگرمی نیز استارت آپ‌هایی که امکانات گردشگری مجازی و بازی‌های رایانه‌ای با محتوای غنی ارائه می‌کنند مورد حمایت قرار می‌گیرند.

-

مهم‌ترین هدف پویش کرونا پلاس؛ جلوگیری از بیکاری و ایجاد اشتغال

به گفته مهدی محمدی، مهمترین هدف این پویش، ایجاد اشتغال در این شرایط و جلوگیری از بیکاری است. وی در این خصوص چنین توضیح داده است:

جلوگیری از بیکاری و ایجاد اشتغال مهمترین هدف پویش کرونا پلاس در معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری است به همین منظور استارت آپ‌هایی که با هدف ایجاد اشتغال در فضای مجازی، کمک به قشر‌های آسیب دیده فروشگاه‌های مجازی (آنلاین) فعالند می‌توانند در این پویش شرکت کنند.

-

ارائه تسهیلات کم بهره به استارتاپ‌ها

دبیر ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری گفت:

این معاونت در زمینه کمک به تسریع در فعال شدن شرکت‌ها و کسب و کار‌های نو (استارت آپ ها)، حمایت مالی مستقیم با ارائه تسهیلات کم بهره و بلاعوض، رفع مواضع قانونی صدور مجوز‌های فعالیت، کمک به تامین زیرساخت‌های فیزیکی و فنی و شبکه سازی بین استارت آپ‌ها به فعالان این حوزه کمک خواهد کرد.

-

البته وی در ادامه توضیح داده است که سقف تسهیلات، به کسب و کار‌های نوپا براساس نوع و گستره فعالیت بستگی دارد و میزان درخواست آن‌ها پس از بررسی، تایید و پرداخت می‌شود.

وی همچنین درباره وام بلاعوض هم توضیح داد که بنابر تشخیص ستاد اقتصاد دیجیتال، گروهی از کسب و کار‌های نوپا نیز وام بلاعوض دریافت خواهند کرد.

دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان در معاونت علم وفناوری ریاست جمهوری نیز در این نشست حظور داشت. وی در این نشست از کمک به شرکت‌ها برای گرفتن مجوزهای لازم، کمک به استارتاپ‌های حوزه تبلیغات که ناشناخته مانده‌اند و... توضیح داد.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر