گوگل اپلیکیشن‌های iOS خود را مطابق با استانداردهای اپل طراحی می‌کند

Untitled-1.jpg

تمام برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های گوگل در سیستم‌عامل IOS مانند اندروید عمل می‌کنند، اما کاربران اپل می‌گویند که حس اپلیکیشن‌های بومی این سیستم عامل را ندارند. حالا این کمپانی تصمیم گرفته اپلیکیشن‌ها را به ظاهر طراحی IOS تغییر دهد.

گوگل از سال گذشته برای توسعه اپلیکیشن‌های مختلف بر روی سیستم‌عامل اپل دست به کار شده و حالا یک مجموعه کامل و متن باز به نام MDC معرفی کرده تا توسعه‌دهندگان شخص ثالث بتوانند از رویکرد طراحی گوگل در برنامه‌های خود استفاده کنند. اما این سیستم خیلی سریع قدیمی شده و حالا مدیر ارشد طراحی گوگل، جف ورکوین، گفته:

در مدتی که گذشته ما به دنبال همسان‌سازی تمام برنامه‌های خود بودیم و اجزای طراحی‌مان در iOS به آرامی با اصول بنیادی طراحی اپل دور و دورتر شد چون این اصول سال به سال تغییر و تکامل پیدا می‌کند. گوگل در واکنش به این اتفاق در آغاز سال ۲۰۲۱ دست به ارزیابی دقیق شرایط زد.

Google-iOS-apps-native-1.jpg
-

در انتها نتیجه این شد که کیت طراحی رابط کاربری اپل به اندازه کافی به بلوغ رسیده که نیازهای گوگل را برطرف کند. این شرکت متوجه شد که دیگر نیازی به عناصر طراحی سفارشی خود ندارد و فقط کافیست دستکاری‌های کوچکی انجام دهد تا ظاهر گوگلی اپلیکیشن‌هایش را حفظ کند.

البته در برخی قسمت‌ها هنوز به عناصر طراحی سفارشی گوگل نیاز است، ولی این رویکرد جدید باعث می‌شود اهالی ماونتین ویو بتوانند زمان بیشتری را به طراحی این عناصر اختصاص دهند. گوگل در ماه ژوئیه کتابخانه متریال برای iOS را در حالت Maintenance Mode قرار داد. با این کار آپدیت‌ها و رفع باگ‌های جدید محدود شدند و توضیحات کتابخانه دیگر به‌روز نشد.

Google-iOS-apps-native-4.jpg
-

گوگل از توسعه‌دهندگان خواسته تابع «دستورالعمل رابط انسانی اپل» باشند و از عناصر UIKit جدید یا SwiftUI استفاده کنند. این شرکت توصیه کرده که برای دستیابی به حس و حال طراحی متریال در تمامی پلتفرم‌ها از Flutter استفاده شود.

حالا باید منتظر بمانیم تا ببینیم زبان طراحی «متریال یو» چگونه بر اپلیکیشن‌های گوگل روی iOS اثر می‌گذارد.


اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: google

Screenshot_20211214-203627_ToonMe.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر