بسته ۱۰۰ گیگ اینترنت ثابت رایگان از فردا فعال می‌شود

اینترنت

به درخواست وزارت ارتباطات به دنبال شیوع کرونا در کشور، 100 گیگابایت اینترنت ثابت تا پایان سال به کاربران داده می‌شود. اینترنت موبایلی چطور؟

این روزها به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور، بسیاری از افراد به خود قرنطينگی خانگی روی آورده‌اند. همین موضوع باعث شده است تا استفاده از اینترنت در روزهای اخیر به شدت افزایش یابد. برخی از کارمندان به صورت دورکاری وظایف خود را انجام می‌دهند و دانش آموزان و دانشجویان هم از آموزش‌های مجازی بر بستر اینترنت استفاده می‌کنند. بنابراین یکی از درخواست‌های کاربران از وزیر ارتباطات، رایگان کردن اینترنت در این روزها بوده است.

در حال که آذری جهرمی از احتمال عرضه 100 گیگابایت اینترنت رایگان تا پایان سال خبر داده است، حالا رئیس سازمان تنظیم مقررات درباره اختصاص ۱۰۰ گیگ اینترنت رایگان چنین توضیح داده است:

تقاضای زیادی از سوی کاربران اینترنت به وزارت ارتباطات رسید تا برای انجام امور دورکاری، سرگرمی و کنترل وضعیت در این شرایط ظرفیت رایگانی به آن‌ها اختصاص پیدا کند.

از آن جایی که تمرکز روی خانه ماندن افراد است، اپراتورهای ثابت موافقت کردند که ظرفیت ۱۰۰ گیگابایت اینترنت رایگان تا پایان سال را به مردم اختصاص بدهند تا دراین ایام از آن استفاده کنند.

این حجم متعلق به اینترنت ثابت است و از فردا برای تمام کاربران فعال می‌شود.

آیا اینترنت موبایل هم رایگان می‌شود؟!

احتمالا این سوالی است که برای شما هم پیش آمده است اما به گفته رئیس سازمان تنظیم مقررات، این اتفاق فعلا مقدور نیست:

بسیاری از کاربران تقاضای اینترنت رایگان موبایل را داشتند اما از آن جایی که در اپراتورها ظرفیت نزدیک اشباع است، اکنون این اقدام امکان پذیر نیست.


1 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

علی

شنبه, 17 اسفند 1398

برای اینترنت ثابت مبین نت چطور؟

پاسخ

ثبت نظر