دوربین گلکسی اس 20 پلاس؛ کسب دهمین جایگاه در DxOMark

نمره DXOMark گلکسی اس 20 پلاس.jpg

گلکسی اس 20 پلاس؛ یکی از پرچمداران 2020 سامسونگ در بررسی وب سایت DxOMark، با کسب نمره 118، جایگاه دهم را بدست آورد.

سامسونگ حالا در تدارک معرفی گلکسی نوت 20 خود است اما جدیدترین پرچمداران کنونی این کمپانی، خانواده گلکسی اس 20 است. گلکسی اس 20 اولترا، قدرتمندترین عضو این خانواده است، دو عضو دیگر هم گلکسی اس 20 پلاس و گلکسی اس 20 است. حالا بعد از بررسی دوربین گلکسی اس 20 اولترا، وب سایت DxOMark دوربین گلکسی اس 20 پلاس را بررسی کرده است. در این بررسی، گلکسی اس 20 پلاس نمره کلی 118 را بدست آورده است. به این ترتیب گلکسی اس 20 پلاس توانسته است با شکست دادن آیفون 11 پرو مکس، به جایگاه دهم در جدول رتبه بندی بهترین دوربین گوشی، دست یابد. با این وجود هنوز هم رقبایی همچون شیائومی Mi CC9 Pro Premium و هواوی میت 30 پرو از گلکسی اس 20 پلاس عملکرد بهتری دارند. همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، لیست 10 مورد از بهترین دوربین گوشی 2020 بنا به بررسی وب سایت معتبر DxOMark ارائه شده است.

جایگاه گلکسی اس 20 از نظر دوربین در DXOMark
جایگاه گلکسی اس 20 پلاس از نظر دوربین در DXOMark -

همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، گلکسی اس 20 پلاس موفق شده است در بخش عکس برداری نمره 127 را بدست بیاورد که نمره خوبی است اما در بخش فیلم برداری، دوربین این گوشی به نمره 100 اکتفا کرده است. از جمله نقاط قوت دوربین گلکسی اس 20 پلاس در حوزه عکس برداری می‌توانیم به نوردهی دقیق و مناسب، محدوده دینامیکی گسترده، رنگ‌های زنده، ثبت بسیار خوب جزئیات در فضای بیرون و... اشاره کنیم. با این وجود دوربین گلکسی اس 20 پلاس نقاط ضعفی هم دارد که از جمله این نقاط ضعف می‌توانیم از نویز زیاد و نوردهی نه چندان مناسب در محیط‌های کم نور نام ببریم.

وب سایت DxOMark در خصوص زوم دوربین این گوشی هم توضیحاتی داده است. این دوربین از زوم 3 برابری هیبریدی بهره می‌برد. حالا DxOMark توضیح داده است که دوربین 64 مگاپیکسلی این گوشی در اصل دارای زوم 1.06 برابری اپتیکال است. با این وجود این وب سایت متوجه شده است که زوم دوربین گلکسی اس 20 پلاس در محیط‌های روشن و در فاصله‌های کوتاه عملکرد مناسبی دارد

امتیاز گلکسی اس 20 پلاس در DXOMark
امتیاز گلکسی اس 20 پلاس در DXOMark -

همانطور که گفتیم دوربین این گوشی در بخش فیلم برداری نمره 100 را بدست آورده است. نوردهی مناسب در اغلب شرایط، رنگ‌های زنده در محیط‌های بیرونی، رندر مناسب بافت‌ها، فوکوس خودکار و... از جمله نقاط دوربین گلکسی اس 20 پلاس در بخش فیلم برداری است. جالب اینجاست که بدانید حتی گفته می‌شود که عملکرد فوکوس خودکار این دوربین در بخش فیلم برداری، حتی کمی بهتر از گلکسی اس 20 اولترا است. با این وجود نقاط ضعفی هم وجود دارد که DxOMark در بخش فیلم برداری متوجه این دوربین می‌داند. از جمله این نقاط ضعف می‌توانیم به نویز بالا در شرایط نوری نامناسب، محدوده دینامیکی نسبتا محدود و لرزشگیر نه چندان قانع کننده، اشاره کنیم.

اگر بخواهیم یک نگاه کلی به این موضوع داشته باشیم، می‌بینیم که هیچ یک از پرچمداران 2020 سامسونگ، آن طور که انتظار می‌رفت، نتوانستند جایگاه خوبی را در رتبه بندی DxOMark بدست بیاورند و حتی گلکسی اس 20 اولترا با دوربین 108 مگاپیکسلی هم نتوانست در جمع 5 گوشی برتر از نظر دوربین در این جدول قرار بگیرد و به رتبه ششم اکتفا کرد.

اخبار مرتبط:

گلکسی اس 20 اولترا واقعا چقدر هزینه برده است؟

گلکسی نوت 20 با چه مشخصات جالب توجهی عرضه می‌شود؟

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: androidauthority


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر