چت‌بات بارد گوگل از این به بعد در پاسخ به کاربران تصاویر را نمایش می‌دهد

oiuiloiuliljiljil.jpg

در کنفرانس توسعه‌دهندگان گوگل قابلیت‌های تازه‌ای برای چت‌بات بارد به نمایش گذاشته شد، به طوری که اکنون تصاویری نیز در پاسخ‌ها قرار داده می‌شود. این ابزار هوش مصنوعی از این پس تصاویر را از موتور جستجوی گوگل دریافت می‌کند که در نتیجه، پاسخ‌ها ظاهری بصری بهتر خواهند داشت.

بر اساس خبری از وب‌سایت 9to5Google، در آخرین به‌روزرسانی بارد (2023.05.23)، تصاویری از نتایج جستجوی گوگل در پاسخ‌ها درج می‌شود تا محتوای ارائه شده مثل گذشته فقط متنی نباشد. به عنوان مثال، اگر شما درخواست کنید که مکان‌های گردشگری شهر نیواورلئان کجا هستند، علاوه بر پاسخ متنی، تصاویر مرتبط را نیز مشاهده خواهید کرد.

در این پاسخ‌ها، تصاویر به همراه هر مورد از فهرست نمایش داده شده و نام وب‌سایت منبع و آیکون آن در گوشه بالای سمت راست تصویر قابل مشاهده است. با کلیک بر روی این آیکون، می‌توانید به سایت مرجع رفته و اگر فقط ماوس را روی آن نگه دارید، آدرس وب‌سایت مرجع را می‌توانید ببینید.

google-bard-images-1-1.jpg.webp
-

شما می‌توانید همانند موتور جستجوی گوگل، مستقیماً تقاضای نمایش تصاویر را از بارد دریافت کنید. برای نمونه، می‌توانید درخواست کنید که بارد تصاویری از چند گل رز را برای شما به نمایش درآورد.

google-bard-images-2.jpg.webp
-

این نخستین به‌روزرسانی بصری گوگل برای چت‌بات بارد است. گوگل به‌زودی این امکان را می‌دهد که تصاویر را در این چت‌بات آپلود کنید، به‌طوری که شما قادر خواهید بود درباره عکس‌ها از هوش مصنوعی سوالاتی را مطرح کنید. برای مثال، می‌توانید دو تصویر را برای بارد ارسال کرده و از آن خواست کنید تا توضیح خنده‌داری درباره آن‌ها ارائه دهد. برای تحلیل تصاویر، گوگل از خدمات لنز استفاده می‌کند.

با توجه به اینکه بارد حالا برای تمام کاربران عمومی در دسترس است، همین اکنون می‌توانید به bard.google.com مراجعه کرده و این قابلیت جدید را تست کنید.

ما در آینده شاهد پشتیبانی از توانایی تولید تصاویر با استفاده از سرویس ادوبی فایرفلای خواهیم بود. ادوبی روز گذشته یکی از ابزارهای هوش مصنوعی فایرفلای را به فتوشاپ اضافه کرد تا ویرایش تصاویر به مقایسه با هر زمان دیگری، آسان‌تر باشد.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: 9to5google

Screenshot_20211214-203627_ToonMe.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر