نیمی از آمریکایی‌ها می‌خواهند از اینترنت برای همیشه دوری کنند

internet.JPG

در کشورهای مختلف هنوز در بسیاری از مکان‌ها به اینترنت دسترسی ندارد و همین موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد هر روز تلاش داشته باشند تا دسترسی آسان‌تری به اینترنت داشته باشند. اما گزارشی منتشر شده که نشان می‌دهد 55 درصد امریکایی‌ها در صورت امکان، دوست دارند از اینترنت فاصله بگیرند.

رسانه NordVPN در مطالعه دقیق خود از ماه دسامبر سال گذشته، به سراغ 1002 آمریکایی بالای 18 سال با دسترسی ثابت به اینترنت رفته و در نهایت مشخص شد که بیش از نیمی از آمریکایی‌ها در صورت امکان می‌خواهند برای همیشه اینترنت را کنار بگذارند.

چهل و هفت درصد از این شرکت کنندگان دلیل خود را برای کنار گذاشتن اینترنت، عدم وجود اعتماد عنوان کرده‌اند و 46 درصد دیگر نیز اعلام کردند که هیچ دلیلی برای وجود نام و سایر اطلاعات آن‌ها در فضای مجازی وجود ندارد. اما 18 درصد این افراد در کمال تعجب اعلام کرده‌اند که کاش اینترنت به کلی وجود نداشت و 8 درصد دیگر اعلام کردند با وجود در دسترس بودن اینترنت، از آن استفاده نمی‌کنند.

اما قسمت قابل توجه این گزارش اینجاست که از هر 10 آمریکایی 6 نفر قصد دارند اطلاعات شخصی خود را از بستر این رسانه جهانی پاک کنند. این اطلاعات شامل سابقه شغلی، تصاویر قدیمی و یا جدید، ویدئوهای به اشتراک گذاشته شده و روابط دوستانه می‌شود.

photo_2022-04-15_16-38-48.jpg
-

در دنیایی که به صورت فزاینده به اینترنت متصل می‌شویم، ناشناس بودن واقعا کار دشواری است. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد افرادی هستند که برای ناشناس ماندن در این فضا حاضرند هزینه‌ای نیز بپردازند.

از بین شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی، 31 درصد گفتند که تا 100 دلار، 12 درصد از افراد بین 100 تا 500 دلار و 8 درصد بین 500 تا 1000 دلار و 3 درصد بیشتر از هزار دلار هزینه می‌کنند تا با استفاده از یک VPN برای تغییر IP آدرس خود ناشناس بمانند. علاوه بر این، افراد از برنامه‌های تولید کننده رمز عبور موقت با امنیت بالا نیز استفاده می‌کنند تا حساب کاربری آن‌ها در برابر هکرها ایمن بماند.

کارشناسان عقیده دارند استفاده از رمزهای پیچیده می‌تواند به حفظ امنیت ما در فضای مجازی کمک کند. علاوه بر آن، آموزش نحوه حضور در چنین فضایی یکی از راهکارهای ممکن برای استفاده بهینه است.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: pewresearch

Screenshot_20211214-203627_ToonMe.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر