هارمونی OS برای استفاده در گوشی‌های اندرویدی در اختیار تولیدکنندگان موبایل قرار می‌گیرد

هارمونی او اس برای گوشی‌های اندرویدی.jpg

هواوی اعلام کرده است که هارمونی او اس جایگزین اندروید برای هواوی نیست؛ بلکه قصد دارد این سیستم عامل را به عنوان یک گزینه‌ مشابه با اندروید در اختیار همه‌ی تولیدکنندگان موبایل قرار دهد.

هارمونی OS، سیستم عامل اختصاصی هواوی است که طی 5 سال توسعه داده شده است. این سیستم عامل برای اولین بار در سال 2019 ارائه شد و دلیل این موضوع هم تحریم‌های آمریکا علیه هواوی بود. به واسطه‌ی این تحریم‌ها، گوشی‌های هواوی امکان استفاده از سرویس‌های گوگل مانند گوگل پلی استور، جیمیل، گوگل مپ و... را نداشتند. ارائه‌ی هارمونی او اس در سال 2019، به همین نقطه ختم نشد و سال بعد نسخه‌ی بعدی این سیستم عامل با نام هارمونی او اس 2.0 با پشتیبانی از پلتفرم‌های جدید شامل گوشی، تبلت، گجت‌‎های هوشمند پوشیدنی و... و همراه با بهبودهای زیادی، عرضه شد.

در حال حاضر هواوی نسخه‌ی بتا توسعه دهندگان HarmonyOS 2.0 را در مرحله‌ی تست قرار داده است و به زودی نسخه‌ی بتای کاربران ارائه شده و به دنبال آن نسخه‌ی استیبل در اوایل ماه ژوئن عرضه خواهد شد.

جالب است اشاره کنیم که گزارشات پیشین حاکی از این بود که تعدادی از تولیدکنندگان گوشی هوشمند به دنبال اطلاع از قابلیت‌های هارمونی او اس، به دنبال این بودند که بتوانند از طریق همکاری با هواوی، این سیستم عامل را به گوشی‌های خود بیاورند. در این بین سخنگوی هواوی در این خصوص توضیح داده است که هواوی سیستم عامل هارمونی او اس را صرفاً به عنوان جایگزین اندروید برای مقابله با تحریم‌های آمریکا روی کار نیاورده است؛ بلکه قصد دارد به عنوان یک جایگزین کامل برای اندروید در سایر گوشی‌ها عمل کند.

نکته اینجاست که هواوی برای اینکه بتواند هارمونی او اس را محبوب کند، قبل از هر چیزی باید آن را به یک سیستم عامل بسیار ارزشمند حداقل روی گوشی‌های خودش تبدیل کند تا در مرحله‌ی بعد بتواند انگیزه‌ی لازم برای استفاده از آن روی سایر گوشی‌ها را ایجاد کند. در سال‌های آینده، اگر همه چیز طبق برنامه ریزی هواوی پیش برود، این احتمال وجود دارد که شرکت‌های تولید کننده‌ی گوشی هوشمند به سمت استفاده از سیستم عامل هارمونی او اس روی بیاورند. در این میان باید اشاره کنیم که در حال حاضر سیستم عامل اندروید با سهم 87 درصدی در بازار سیستم عامل موبایلی، این بازار را در مشت خود دارد اما هواوی هم سخت در تلاش است. به هر ترتیب باید منتظر باشیم تا سرانجام سیستم عامل هارمونی او اس را ببینیم.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: huaweicentral

faceit.width-400.png

رسانه دیجیتال فیسیت

با ما در ارتباط باش...


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر