آینده گوشی‌های قدیمی به دلیل منقضی شدن مجوز هواوی در هاله‌ای از ابهام

Untitled-1.jpg

از یکسال پیش ترامپ بر طبل جنگ با چینی‌ها کوبید و شرکت هواوی را تحریم کرد، اما تا به امروز گوشی‌های قدیمی هواوی قادر به دریافت بروزرسانی‌ها و پشتیبانی‌های شرکت گوگل بودند، که امروز این مجوز به پایان رسید و منقضی شد.

همکاری میان هواوی و گوگل در همینجا به پایان رسید و منقضی شد. این مجوز بیشتر برای جوامع و کاربرانی در آمریکا بود که اگر به تجهیزات شبکه هواوی دسترسی دارند، زمان داشته باشند تا این تجهیزات را تغییر و اقدام به خرید تجهیزات جدید کنند.

وزارت بازرگانی آمریکا در متنی منتشره در این رابطه گفته:

این مجوز فرصتی را برای کاربران هواوی و تامین‌کنندگان خدمات مخابراتی است تا در زمان معین شده به دنبال تجهیزات جایگزین باشند و بتوانند از دستگاه‌های فعلی خود استفاده کنند.

این مجوز در اصل امکان پشتیبانی از گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های هواوی است که از سوی گوگل صادر شد تا کاربران بتوانند از تمامی برنامه‌ها استفاده کنند، که حالا منقضی شده و به پایان رسیده. گوگل نیز این موضوع را تایید کرده و اشاره‌ای به بیانیه‌ای که در اوایل سال میلادی منتشر کرده داشته. در این بیانیه گفته شده که پشتیبانی از محصولات هواوی در موعد مقرر به پایان خواهد رسید و همچنین عدم نصب برنامه‌های خود روی دستگاه‌های جدید این کمپانی را توصیه کرده.

f-Huawei-Phones.jpg
-

هواوی هنوز در حال بررسی تاثیرات احتمالی و وضعیت است که با اتمام این تاریخ به دنبال چه راهی باشد. این شرکت نمی‌تواند برای دستگاه‌های خود که با سرویس‌های گوگل فروخته شده‌اند و در اختیار کاربران قرار دارند، بروزرسانی عرضه کند، که این مسئله مهمی است. البته احتمال دارد که این زمان تمدید شود اما از سوی دیگر نیز دولت ترامپ درحال افزایش فشار بر این غول چینی است.

هواوی گوشی‌های جدیدش را با سرویس هواوی راهی بازار کرده و از سرویس‌های گوگل استفاده نمی‌کند حالا پشتیبانی از محصولات قدیمی نیز در معرض خطر قرار گرفته که همه این موارد از آینده نامعلوم گوشی‌های این برند حکایت دارند.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: washingtonpost

Screenshot_20211214-203627_ToonMe.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر