آیفون 15 احتمالاً در چندین کشور فاقد درگاه سیم‌کارت فیزیکی خواهد بود

gjhgyju.jpg

اپل سال گذشته میلادی به‌طور محدود شروع به حذف درگاه فیزیکی سیم‌کارت از آیفون‌ها کرد و ظاهراً می‌خواهد این روند را برای نسل بعدی گسترش دهد. در همین راستا گفته می‌شود که خانواده آیفون 15 در فرانسه و چندین کشور اروپایی فاقد این درگاه خواهد بود، بنابراین در این کشورها گوشی‌های آینده اپل تنها از eSIM پشتیبانی خواهند کرد.

اگر اپل تصمیم به حذف درگاه سیم‌کارت فیزیکی در فرانسه بگیرد، احتمالاً در چندین کشور اروپایی دیگر هم خبری از این درگاه نخواهد بود. اپل معمولاً یک مدل آیفون را در کشورهای اروپایی می‌فروشد. برای مثال آیفون 14 پرو با مدل A2890 که در فرانسه فروخته می‌شود، در بریتانیا، ایرلند، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، هلند و چندین کشور دیگر هم به فروش می‌رسد.

حذف درگاه سیم‌کارت از آیفون 15 در بازارهای اروپایی

iPhone-eSIM.jpg.webp
-

اپل با معرفی سری آیفون 14، تصمیم به حذف درگاه سیم‌کارت در ایالات متحده گرفت و کاربران در این کشور تنها به eSIM یا سیم‌کارت دیجیتال دسترسی دارند. حالا ظاهراً کاربران در کشورهای بیشتری باید به سراغ eSIM بروند، البته همه کشورها از این فناوری پشتیبانی نمی‌کنند. با توجه به این موضوع، احتمالاً اپل درگاه سیم‌کارت را از تمام مدل‌های آیفون 15 حذف نخواهد کرد.

به گفته اپل، eSIM نسبت به سیم‌کارت فیزیکی امنیت بالاتری دارد؛ چرا که درصورت گم‌شدن یا دزدیده‌شدن، نمی‌توان سیم‌کارت را از آن خارج کرد. کاربران آیفون 14 می‌توانند تا هشت eSIM را از طریق بخش تنظیمات روی گوشی خود مدیریت کنند و دیگر نیازی به جابه‌جایی سیم‌کارت فیزیکی در هنگام مسافرت وجود ندارد. آیفون 13 و مدل‌های جدیدتر می‌توانند به‌صورت هم‌زمان دو eSIM فعال داشته باشند.

این احتمال وجود دارد که اپل برای سری آیفون 16، به‌طور کامل درگاه سیم‌کارت فیزیکی را از گوشی‌هایش حذف کند، البته با توجه به ممنوعیت ورود آیفون به کشورمان، کاربران در ایران در این زمینه نباید نگرانی داشته باشند!

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: macrumors

پویان معصومی.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

نویسندگی در حوزه تکنولوژی یکی از تفریحات و علاقه مندی‌های من به عنوان یک فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار است که به کار اصلی بنده تبدیل شده و تولید محتوا را به صورت ویژه‌ای دنبال می‌کنم.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.حتما در اینستاگرام من را دنبال کنید.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر