مدرسه مجازی ایرانیان راه اندازی و بهره برداری می‌شود

مدرسه مجازی ایرانیان.jpg

با شیوع کرونا ویروس، مدارس فعالیت خود را به صورت آموزش مجازی از طریق شبکه شاد و یا آموزش تلویزیونی ادامه داند. حالا اما رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور، از راه اندازی و بهره برداری از مدرسه مجازی ایرانیان خبر داده است.

با شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، شکل و روند بسیاری از فعالیت‌ها و درواقع روال زندگی تغییر کرد. بسیاری از مشاغل در سراسر جهان، فعالیت خود را به صورت مجازی و از راه دور پیش گرفتند، اغلب فرآیندهای روزمره به صورت الکترونیکی در حال انجام هستند و حتی در کشور خودمان تدریس به صورت مجازی و یا از طریق تلویزیون انجام شد.

درواقع در حوزه آموزش، علاوه بر آموزش از تلویزیون، شاهد راه اندازی شبکه شاد هم بودیم که به گفته‌ی رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور، اگر در شرایط عادی قرار بود چنین شبکه‌ای راه اندازی شود، احتمالا 7 تا 8 سال طول می‌کشید، اما در دوران شیوع کرونا این سرویس به سرعت راه اندازی و قابل استفاده شد.

وی همچنین توضیح داده است که در حال حاظر 89 درصد از دانش آموزان در شبکه‌ی شاد ثبت نام کرده‌‎اند اما این مسئله را نباید فراموش کنیم که همه‌ی این دانش آموزان به ابزارهای هوشمند دسترسی کامل ندارند. وی در این خصوص چنین توضیح داده است:

سه‌میلیون دانش‌آموز ابزار هوشمند ندارند که بخشی از آن‌ها دانش‌آموزان اتباع خارجی هستند. ۵۰۷ هزار دانش‌آموز پناهنده داریم که پیش‌بینی می‌کنیم آن‌ها ابزار هوشمند ندارند و از کمیسیاریای عالی درخواست کرده‌ایم که در این حوزه وارد شود.

-

به هر ترتیب به اعتقاد او برای سال آینده سه سناریو وجود دارد:

بازگشایی کامل مدارس در وضعیت سفید

برگزاری نیمه حضوری مدارس در وضعیت زرد

آموزش کاملا غیرحضوری در وضعیت قرمز

با همه‌ی این اوصاف و با توجه به عدم دسترس عده‌ای از دانش آموزان به ابزارهای هوشمند، به گفته رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور، توجه بیشتر به مدرسه تلویزیونی و البته بارگذاری آموزش‌های تلویزیونی روی شبکه شاد است. با این حال وی معتقد است که حتی بعد از پایان کرونا هم ، آموزش مجازی تعطیل نخواهد شد و به گذشته برنخواهیم گشت. درواقع او می‌گوید که آموزش مجازی از این به بعد در دستور کار قرار گرفته است و این موضوع در دست بررسی است که حتی اگر وضعیت عادی هم شود، حداقل 6 ساعت از آموزش‌ها به صورت مجازی برگزار شود.

وی همچنین از راه اندازی مدرسه مجازی ایرانیان هم خبر داده است که به گفته‌ی وی آموزش‌ها برای همه‌ی پایه‌ها را ارائه خواهد داد. کریمی در خصوص مدرسه مجازی ایرانیان توضیح داده است که هر ایرانی در هر نقطه‌ای از دنیا می‌تواند با گذراندن 5 درس در مدرسه مجازی ایرانیان، در کنار مدرک تحصیلی خود در خارج از کشور، مدرک نظام جمهوری را هم دریافت کنند.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: وزارت آموزش و پرورش


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر