تولید چیپ‌های بلوتوث و وای‌فای شرکت اپل، مانند مودم 5G، دچار تأخیر شده است

apple.jpg

شرکت اپل قصد دارد تولید گسترده‌ای از چیپ‌های بی‌سیم را آغاز کند و در نهایت همه‌ی این‌ها را در یک بستهٔ یکپارچه ارائه دهد.

این اقدام باعث صرفه‌جویی در فضای داخلی و بهبود کارایی انرژی خواهد شد. متأسفانه، به نظر می‌رسد این طرح در آینده‌ای نزدیک به مرحله اجرا نرسد؛ زیرا قرار بود چیپ‌های بلوتوث و وای‌فای اختصاصی اپل در سال 2025 وارد بازار شوند. اپل با مشکلاتی در حوزهٔ مودم 5G داخلی خود روبه‌رو شده است و در این زمینه نیز با چالش‌هایی روبرو است.

تولیدات جدید اپل و کاهش وابستگی به شرکت‌های سازنده چیپ

با چیپ‌های بلوتوث و وای‌فای اختصاصی، اپل می‌تواند وابستگی خود به برادکام و در نهایت به کوالکام را کاهش دهد. همانند تراشه‌های سری A و M، احتمالاً تراشهٔ انحصاری بعدی اپل مربوط به مودم 5G است. اگرچه مارک گورمن در خبرنامهٔ «Power On» اطلاعاتی راجع به توسعه چیپ‌های بلوتوث و وای‌فای اختصاصی ارائه نکرده است، اما جزئیات دیگری را اعلام کرده است.

Apple chip

به عنوان مثال، او اشاره می‌کند که تحت رهبری جانی سروجی، اپل موفق به کنترل کامل از سیلیکون‌های سفارشی برای مک‌های مختلف شده است و از توسعهٔ قطعات بی‌سیم اختصاصی، از مودم 5G تا چیپ‌های بلوتوث و وای‌فای، بی‌نیاز نمی‌شود.

توسعهٔ چیپ‌های بلوتوث و وای‌فای باید در سال 2025 انجام شود، اما اپل با مشکلاتی مواجه شده و عرضه را به مدت نامعلومی به تعویق انداخته است. این شرکت با مشکلاتی در حوزهٔ مودم 5G نیز مواجه شده و با مشکلاتی همچون عملکرد، مصرف انرژی بیش از حد و سازگاری با استانداردهای بین‌المللی روبرو شده است.

چرا تاخیری در عرضه چیپ‌های بلوتوث و وای‌فای؟

توسعهٔ این چیپ‌ها در حال حاضر توسط زنگجیان چن نظارت می‌شود، همان فردی که در تیم سروجی به توسعهٔ مودم 5G مشغول است. هرچند جزئیات دقیقی آورده نشده، اما مشکلاتی مانند عملکرد، مصرف انرژی بیش از حد و سازگاری با استانداردهای بین‌المللی بی‌سیم، اصلی‌ترین موانع برای اپل و تیم‌هایش بوده‌اند.

چه محصولاتی از این چیپ‌ها بهره می‌برد؟

چیپ‌های بی‌سیم بعدی معمولاً پس از عرضهٔ مودم 5G داخلی عرضه خواهند شد، اما اپل قصد دارد به وعده‌های خود پایبند بماند. علاوه بر این، گورمن بیان کرده است که اپل همچنین در حال توسعهٔ باتری‌ها و دوربین‌های سفارشی برای محصولات مختلف است و احتمالاً اولین تأثیر این چیپ‌های بی‌سیم را در آیفون‌های آینده خواهیم دید.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: sparrowsnews.com

پویان معصومی.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

نویسندگی در حوزه تکنولوژی یکی از تفریحات و علاقه مندی‌های من به عنوان یک فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار است که به کار اصلی بنده تبدیل شده و تولید محتوا را به صورت ویژه‌ای دنبال می‌کنم.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.حتما در اینستاگرام من را دنبال کنید.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر