پوتین هرگونه استفاده از ارز دیجیتال را به جای پول ممنوع کرد

Untitled-1.jpg

روسیه برای تنظیم بازار ارزهای دیجیتالی لایحه‌ای را با امضای رئیس جمهور این کشور به تصویب رسانیده است. در روسیه ارزهای دیجیتالی قانونی هستند اما برای استفاده و پرداخت هزینه ممنوع شده است.

به گزارش وبسایت Bitcoin، این لایحه در یکم مرداد ماه در مجلس سفلای مجمع فدرال روسیه توسط دومای دولتی، مورد تایید قرار گرفته بود و در سوم مرداد ماه نیز در شورای فدراسیون به تایید رسیده بود و حالا با امضای پوتین، قرار شده است تا از تاریخ 12 دی ماه اجرایی و قطعی شود. قانون ارزهای دیجیتالی به شرح زیر است:

ارز دیجیتال نمی‌تواند برای پرداخت هزینه کالا یا سرویس‌های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. ارزهای دیجیتال به عنوان داده‌های الکترونیکی شناخته شده هستند که می‌توان از آن‌ها به عنوان واحد پولی استفاده کرد و پرداخت انجام داد اما واحد پول فدراسیون روسیه یا یک دولت خارجی و به عنوان ابزاری برای سرمایه‌گذاری محسوب نمی‌شود.

-

در ادامه این قانون به دارایی‌های مالی دیجیتالی حتی اشاره شده است:

یک دارایی‌های مالی، حق مشارکت در سهام شرکت‌های غیر دولتی، حقوق دیجیتالی شامل مطالبات پولی، توانایی استفاده از حقوق قابل مذاکره تحت اوراق بهادار و حق مطالبه انتقال اوراق بهادر قابل مذاکره است.

-

cryptocurrency-bezop-940x510.jpeg
-

اگر شما در روسیه دارایی دیجیتالی داشته باشید می‌توانید آن را بفروشید و بخرید و حتی از آن بابت ضمانت استفاده کنید، اما از ارزهای دیجیتالی نمی‌توان برای پرداخت هزینه کالا یا خدماتی که دریافت می‌کنید، استفاده کنید. بانک‌ها و صرافی‌های روسیه می‌توانند از دارایی مالی دیجیتالی شما محافظت و مراقبت کنند که برای این کار نیز باید در سامانه بانک مرکزی کشور روسیه نام خود را ثبت کنید.

اگر حقیقی و حقوقی بخواهند در دادگاه معادلات رمزنگاری شده را به چالش بکشند و از کسی شکایت کنند فقط و فقط باید معاملات و دارایی‌های خود را اعلام کنند. قرار است که لایحه‌ای که از سوی پوتین امضا شد، چندین موضوع مانند توکن و استخراج از آن حذف شده بود که در فصل پاییز، به آن رسیدگی خواهد شد.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: news.bitcoin

پویان معصومی

پویان معصومی

دانشجوی رشته مهندسی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و بازاریابی محتوا است


1 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

چکمه

سه شنبه, 14 مرداد 1399

حاجی اینو خودت ترجمه کردی یا دادی بیرون برات ترجمه کنن؟
انشا و سبک نوشتارت تو حلقت!

پاسخ

ثبت نظر