اسکایپ با طراحی و رابط کاربری جدید بروز می‌شود

skype 3.jpg

کمپانی مایکروسافت مدت زمان زیادی است وعده داده که می‌خواهد با توجه به بازخورد‌ها آپدیتی برای اسکایپ منتشر کند، طی چند ماه آینده این تغییرات اعمال خواهد شد. تیم توسعه این برنامه در وبلاگ رسمی خود اعلام کرده است که یک تغییر اساسی در رابط کاربری و ظاهر این برنامه در راه است. بیشترین تغییرات بر قسمت ""call stage خواهد بود، یعنی صفحه‌ای که کاربران هنگام تماس از آن استفاده می‌کنند.

تیم اسکایپ مدعی شده که طرح‌های جدید و تم‌ها تجربه زیبایی در زمان چت کردن و برقرار کردن تماس به کاربران سراسر جهان القا خواهد شد. هدف این آپدیت این است که ظاهر برنامه به‌روز شود ولی استفاده از آن مانند گذشته آسان باشد و اهمیت بیشتری به خود کاربر در تماس تصویری بدهند.

تیم اسکایپ می‌گوید :

اولین فردی که ما به آن اهمیت می‌دهیم خود شما هستید. ازین به بعد می توانید در حین تماس، تصویر خود را در نمای اصلی ببینید. همچنین نحوه چینش جدول تماس‌های ویدئویی در کنار هم در یک کادر را طوری تنظیم کرده‌ایم که صرف نظر ازینکه ویدیو خود را فعال کرده اید یا نه، همه کاربران حاضر در تماس را در بر خواهد گرفت.

در قسمت توضیحات اسکایپ اعلام کرده که تا زمانی که کاربران اجازه ندهد دوربین روشن شود، این تماس‌ها صوتی خواهد بود و تصویر پروفایل شخص مورد نظر نمایش داده خواهد شد. آواتارهای شرکت کنندگان عکس پروفایل کاربر هستند و می توان پس زمینه ای را در حین تماس اضافه یا تغییر داد.

Untitled-1.jpg
-

اگر از اسکایپ استفاده کرده باشید قابلیتی به نام Meet Now دارد که اسکایپ به شما اجازه می‌دهد تا با کاربرانی که اکانت اسکایپ ندارد تماس ویدیویی برقرار کنید. در بروزرسانی جدید ظاهرا این پنل تغییرات زیادی خواهد داشت و با شلوغی کمتر ارائه خواهد شد.

استفاده از تم فقط منحصر به تماس تصویری نیست و در پنجره چت هم می‌توانید از تم‌ها و رنگ‌های مختلفی استفاده کنید. یا رنگ و تم مورد علاقه‌تان را فقط در چت با شخص خاصی استفاده کنید.

skype 2.jpg
-

به گفته تیم توسعه اسکایپ این تغییرات فقط مربوط به ظاهر نیست و برروی عملکرد نرم‌افزادی این پلتفرم نیز کار شده است. اسکایپ در آینده از همه مرورگرها پشتیبانی خواهد کرد و سرعت عمل آن در دسکتاپ 30% و در اندروید بیش از 2000% بیشتر می‌شود!

اسکایپ زمانی محبوب ترین برنامه ویدئو کنفرانس بود، اما در زمان پاندمی ویروس کرونا در رقابت با حریفان بزرگی مثل زوم، فیس تایم، واتس‌اپ، گوگل دوئو و حتی مایکروسافت تیمز قرار گرفت که مایکروسافت، صاحب اسکایپ، آن را توسعه داده است.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: GSMArena

Untitled-2.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر