برخی وب سایت‌ها با اعلام نیاز دستگاه‌های دولتی رفع فیلتر می‌شوند

رفع فیلتر برخی وب سایتها.jpg

شایعاتی که چند روزی است درباره‌ی رفع فیلتر برخی وب سایت‌ها برای دانشگاه‌ها، خبرنگاران و... منتشر می‌شود که حالا دادستانی کل کشور اعلام کرده است که با اعلام نیاز دستگاه‌های دولتی رفع فیلتر می‌شوند.

به تازگی توییتی در صفحه شخصی یکی از اپراتورهای ارائه دهنده‌ی اینترنت منتشر شده بود که از رفع فیلتر برخی وب سایت‌ها از جمله یوتیوب برای اساتید دانشگاه‌ها، دانشجویان، خبرنگاران و... خبر می‌داد. حتی سجاد بنایی، رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت هم صحت این خبر را تأیید کرده و در این خصوص چنین توضیح داد:

کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه تصمیم به رفع فیلتر برخی سایت‌ها از جمله یوتیوب برای افرادی چون خبرنگاران، استادان و دانشجویان گرفته است.

-

با این حال او توضیح داده بود که از جزئیات اجرای این مصوبه اطلاعی ندارد و دبیر کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه و دادستانی کل کشور باید درباره‌ی جزئیات آن اقدام کند و حتی اطلاع رسانی در خصوص آن هم بر عهده‌ی دادستانی کل کشور است.

دادستانی کل کشور هم درباره‌ی موضوع رفع فیلتر برخی سایت‌ها، به تصویب آن برای دستگاه‌‌ها اشاره کرده و چنین توضیح داد:

بحث فیلترینگ و رفع فیلترینگ برای دستگاه‌ها را در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه تصویب کرده‌ایم. البته این موضوع را چندین ماه است که تصویب کرده‌ایم، دستگاه‌ها حسب مورد هر کدام باید نیازهای خودشان را اعلام کنند تا بعد از اینکه نیازشان به کار گروه رسید در دبیرخانه کارهای لازم انجام شود. بنابراین ما این آمادگی را داشتیم، پیگیری هم کردیم، پیرو هم به وزارت خانه‌ها و دستگاه‌های مربوطه زدیم تا کار انجام شود، مقدماتش فراهم شده است اما دستگاه‌ها مقداری در انجام کار تأخیر دارند.

-

موضوع فیلترینگ کلاب هاوس چیست؟

این روزها کلاب هاوس به یکی از شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار و داغ تبدیل شده است اما عده‌ای به فیلتر شدن آن مشکوک هستند. در این بین اما حجت الاسلام منتظری، دادستان کل کشور، در پاسخ به این سؤال که آیا فیلترینگ کلاب هاوس در دستور کار قرار دارد یا خیر، توضیح داده است که هنوز تصمیم‌گیری درباره‌ی این مسئله نشده است.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: ایسنا و ایران آنلاین


3 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

محمد

سه شنبه, 17 فروردین 1400

فقط اساتید و دانشجویان و خبرنگاران بقیه شلغمن ادم حساب نمیشن :(( احمقانه بود از اول فیلترش حالا هم رفع فیلترش هم احمقانه ارزونی خودتون ما با فیلترشکن میریم تا زمانی که برا همه ازادش کنید فیلترینگ شما بی تاثیر و کاملا عقب افتاده و فقط هدر دادن سرمایه بیت المال و ملت بهترین فیلترینگ ذهن خود ادم شما باید اموزش بدید و انتخابشو به عهده هر فرد واگذار کنید هیچ چیزی زوریش خریدار نداره

پاسخ

مهدی

پنجشنبه, 19 فروردین 1400

عزیز به vpn نناز . همونارم فیلتر میکنن به زودی . بصبر ....

sole

پنجشنبه, 19 فروردین 1400

گوگل و یوتیوب هم که جزو اون میشه ایران رو تحریم داره تحریم میکنه رفع فیلتر به درد نمی خوره

پاسخ

ثبت نظر