یک عکاس هندی عکس خارق‌العاده از ماه با دوربین گلکسی M21 گرفت

mah.JPG

یک جوان 18 ساله هندی با نام ویجی سودالا توانسته، با کمترین هزینه و با استفاده از تلفن همراه خود که یک گلکسی M21 بوده با کمک یک تلسکوپ 150 دلاری تصویر خیره‌کننده‌ای به ثبت رسانده است.

سودالا برای اینکه بتواند این تصویر را به ثبت برساند، از یک تلسکوپ 100 میلی‌متری Orion Skyscanner با قیمت حدود 150 دلاری، لنز Svbony Barlow، لنز 10 میلی‌متری و گوشی گلکسی M21 سامسونگ استفاده کرده است. این عکاس هندی می‌گوید که این عکس را ترکیب چهار تصویر به دست آورده که تمامی آن‌ها را خودش گرفته است.

اگر عکاس هستید و می‌خواهید بدانید که سودالا چونه این تصاویر را گرفته باید بگوییم که او فوکوس دوربین گوشی را روی جسم دیگری تنظیم کرده و سپس تلسکوپ را با لنز دوربین تنظیم می‌کند. در زمان تصویربرداری وی به این موضوع توجه می‌کند که بیش از حد نوردهی نشده باشد. برای تغییر ISO و سرعت شاتر گوشی نیز وی از اپلیکیشن موبایل ProCam X استفاده کرده است. سودالا می‌گوید باید تنظیمات به گونه‌ای باشد که بهترین تصویر را بتوان با آن گرفت.

photo1655881256.jpeg
-

سودالا از سه قسمت بالایی، میانی و پایینی ماه تصاویر جداگانه برداشته تا تصویری کامل از ماه داشته باشد. در نهایت وی عکسی با نوردهی بیش از حد از ماه گرفته است. سودالا می‌گوید:

«وقتی سه یا پنج عکس از قسمت‌های مختلف ماه گرفته شود، می‌توان آنها را با نرم‌افزاری به نام «Microsoft ICE» در کنار یکدیگر قرار داد تا قسمت‌های مشترک تصویر در کنار یکدیگر قرار بگیرند و تصویر کاملی از ماه را ارائه بدهند.»

photo1655881172.jpeg
-

درنهایت این تصویر کامل وارد فتوشاپ می‌شود تا تصویری بهینه‌سازی شده و بدون نویز نیز خروجی گرفت. این تصویر ماه را با درخشش چشمگیری نشان می‌دهد.

سودالا می‌‌گوید هر کسی می‌تواند چنین عکسی را به راحتی بگیرد. همچنین اضافه می‌کند که تمام عکاسی‌های نجومی را با گوشی هوشمند خود انجام می‌دهد. گفتنی است چنین عکسی با کمترین هزینه گرفته شده است و از این زاویه می‌تواند جذابیت‌ داشته باشد.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: petapixel

Screenshot_20211214-203627_ToonMe.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر