واتس‌اپ ویژگی جدیدی برای قفل کردن چت‌ها به طور مستقل را عرضه کرد

fhfh.jpg

واتس‌اپ قابلیت جدیدی را با نام "Chat Lock" برای کاربران خود عرضه کرده است که از طریق آن، چت‌ها می‌توانند با استفاده از پسورد یا تکنیک‌های بیومتریک به‌طور مستقل قفل شوند تا دیگر افراد نتوانند به آن‌ها دسترسی پیدا کنند. این امکان درواقع یک فولدر است که در آن، چت‌های مورد نظرتان را می‌توانید قرار دهید.

هرچند برای چت‌های موجود در این فولدر، اعلان‌هایی نمایش داده می‌شود، اما این اعلان‌ها شامل نام فرستنده و متن پیام نمی‌شوند. برای فعال‌سازی این ویژگی، باید به پروفایل کاربری خود بروید و گزینه "Chat Lock" را روشن کنید. این چت در یک فولدر در بالای صفحه چت‌های اصلی قرار می‌گیرد، البته برای مشاهده این فولدر باید صفحه را به سمت پایین بکشید.

این امکان در حال حاضر موجود است، اما ممکن است مدتی طول بکشد تا تمام کاربران به آن دسترسی داشته باشند. همچنین، ما باید منتظر بمانیم تا ویژگی‌های جدید به آن اضافه شوند.

۳۶۸۹۰.jpg.webp
-

واتس‌اپ ویژگی تازه‌ای را معرفی کرده است

به وسیله امکان جدیدی با نام Chat Lock، به نظر می‌رسد که چت‌های بسیار خصوصی کاربران در پشت یک دیوار امنیتی دوم قرار می‌گیرند. این شرکت با انتشار یک مقاله در وبلاگ خود، این قابلیت را رونمایی کرده است و حال کاربران با استفاده از این ابزار می‌توانند چت‌های خود را با میزان امنیت بالاتری حفظ کنند.

واتس‌اپ در این مقاله اشاره کرده است که کاربران می‌توانند با قفل کردن چت‌ها، آن‌ها را در یک پوشه جداگانه بگذارند و تنها با کد ورود دستگاه یا ویژگی‌های بیومتریک مانند تشخیص اثر انگشت و تشخیص چهره به این چت‌ها دسترسی داشته باشند.

کاربران با لمس نام فرد یا گروه و انتخاب گزینه قفل، می‌توانند چت را قفل کنند. برای دسترسی به این چت‌های قفل شده، کاربران باید بخش صندوق پیام‌های خود را به آرامی به سمت پایین بکشند و کد ورود را وارد کنند یا با استفاده از قابلیت بیومتریک به آن قسمت دسترسی پیدا کنند.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: techcrunch

پویان معصومی.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

نویسندگی در حوزه تکنولوژی یکی از تفریحات و علاقه مندی‌های من به عنوان یک فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار است که به کار اصلی بنده تبدیل شده و تولید محتوا را به صورت ویژه‌ای دنبال می‌کنم.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.حتما در اینستاگرام من را دنبال کنید.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر