آپدیت بعدی ویندوز، یکی از مهم‌ترین بروزرسانی‌ها در دهه اخیر خواهد بود

Untitled-1.jpg

مدیرعامل کمپانی مایکروسافت، ساتیا نادلا، در جریان کنفرانس بیلد ۲۰۲۱ خبر از آپدیتی برای ویندوز داد که قرار است با تغییرات زیادی منتشر شود، او گفت که یکی از مهم‌ترین به‌روزرسانی‌های یک دهد اخیر خواهد بود.

ردموندی‌ها هر روز سخت تلاش می‌کنند تا کاربران سراسر دنیا بتوانند از سیستم‌عامل ویندوز استفاده کنند. آن‌ها این روزها در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری رویداد بزرگی در ماه ژوئن‌ هستند که قرار است از نسخه جدید ویندوز پرده‌ بردارند و تغییرات اساسی که به وجود آورده‌اند را به کاربران نمایش دهند.

در ماه مارس سال 2020 بود که مایکروسافت از دستیابی به هدف خودشان مبنی بر بر اجرای ماهیانه ویندوز ۱۰ روی ۱ میلیارد دستگاه خبر داد و تقریبا یک ماه پیش بود که این کمپانی رسما اعلام کرد که بعد از یک سال توانسته این رقم را به 1.3 میلیاد دستگاه ارتقا دهد. با تمام قدرت مایکروسافت اما باید به جرات بگوییم که ویروس کرونا نیز در این میان نقش اساسی را اجرا کرده و باعث رشد چشمگیر تعداد کاربران این کمپانی شده.

با این به‌روزرسانی که قرار است برای کاربران منتشر شود، قطعا برای سیستم عامل ویندوز فرصت‌های جدیدی به‌وجود می‌آید تا بتواند به اهداف بزرگ‌تری دست پیدا کند و بتواند خود را دوباره ارتقا دهد.

nadella-build-2021-Windows.jpg
-

شاید ادعای مدیرعامل کمپانی مایکروسافت مبنی بر گفتن اینکه یکی از بزگترین آپدیت‌های سیستم عامل مایکروسافت قرار است در دهه اخیر انجام شود،‌ جسورانه‌ای باشد. گفته می‌شود که تغییرات اساسی برای UI و UX در نظر گرفته شده است.

هفته گذشته بود که خبری از مایکروسافت منتشر شد و گفته شد که دیگر از ویندوز 10 ایکس پشتیبانی نخواهد شد و نسخه جدیدی منتشر نمی‌شود. این سیستم عامل ابتدا قرار بود برای دستگاه‌هایی با نمایشگر دوگانه مثل سرفیس نئو عرضه شود. مایکروسافت بعدا توسعه ویندوز ۱۰ ایکس را برای لپ‌تاپ‌های تک‌نمایشگر ادامه داد. اما در اواخر اردیبهش ماه 1400 خبر رسمی اعلام شد که کار این سیستم‌عامل به پایان رسیده و این شرکت تمرزش را برای خود ویندوز 10 خواهد گذاشت.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: /windowsreport

Screenshot_20211214-203627_ToonMe.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


4 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

علی

پنجشنبه, 06 خرداد 1400

مشکل اینجاست که مایکروسافت، تمام توان خود را روی تغییرات UI و UX گذاشته
به جای اینکه بیاد روی افزیش کارایی، پایداری، بهینه شدن و امنیت هسته سیستم عامل به کار گیرد.

پاسخ

amir

جمعه, 07 خرداد 1400

بیصبرانه منتظر آپدیت جدید میمانیم

پاسخ

احسان فواکهی

جمعه, 07 خرداد 1400

یک مطلب و این همه غلط املایی.

پاسخ

Zak

جمعه, 07 خرداد 1400

سلام
از ویندوز Xp بهتر ندیدم مجبوری از ویندوز ده استفاده می‌کنم
با ویندوز ده کلی مشکل دارم

پاسخ

ثبت نظر