بالاخره تنظیمات چند مانیتوری به ویندوز 11 خواهد رسید

Untitled-1.jpg

کمپانی مایکروسافت بالاخره تصمیم گرفته تا در نسخه جدید سیستم‌عامل خودش یعنی ویندوز 11 از تنظیمات چند مانیتوری پشتیبانی کند.

کاربران زیادی در سراسر جهان درخواست داشتند که مایکروسافت باید تنظمیات مربوط به پشتیبانی از چند مانیتور را ارائه دهد و جای خالی این قابلیت را در ویندوز کامل کند، حالا بالاخره مایکروسافت تصمیم گرفته تا خواسته کاربرانش را برآورده کند و در قالب یک ویژگی جدید در ویندوز 11 آن را ارائه کند.

ویندوز 10 مدت زیادی بود که میان کاربران به زندگی خود ادامه داد و کاربران زیادی را تشویق کرد تا از نسخه ویندوز 7 دل بکنند، اما این سیستم‌عامل نیز کمبودهایی داشت که یکی از آن‌ها عدم پشتیبانی از قابلیت چند مانیتوری بود. در واقع مایکروسافت تصمیم نداشت که این تجربه را بهبود بخشد و ظاهرا می‌خواهد این ویژگی را برای نوبرانه خود کنار بگذارد.

4hhtkz_gsmarena_001-2.jpg
-

استفاده بیش از یک مانیتور در سال 2021 چیز عجیبی نیست و بسیاری از کاربران در سراسر دنیا خواستار این قابلیت‌ هستند و بالاخره کار این افراد در ویندوز 11 آسان خواهد شد. از ویندوز 11 بیلدی فاش شده است که تصویری را به ما نشان می‌دهد که در آن سیستم عامل اجازه دارد جای پنجره‌ها در نمایشگر را براساس مانیتور متصل شده به خاطر بسپرد. این یعنی اینکه اگر تعدادی پنجره روی هر مانیتور باز بگذارید، به محض اتصال مجدد نمایشگر یا بیدار کردن رایانه، پنجره‌ها در جای خود قرار می‌گیرند و دوباره می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید که این امکان باعث می‌شود تا مشکل پنجره‌های تصادفی و باز بودن تمام پنجره‌ها را در یک مانیتور حل شود.

به علاوه هنگامی که یکی از مانیتورها‌ی خود را جدا کنید، به جای اینکه پنجره‌ها و برنامه‌ها به مانیتور متصل جابه جا شوند، مینیمایز شده و در سیستم tray قرار می‌گیرند.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: GSMArena

Untitled-2.jpg

پویان معصومی - کارشناس تولید محتوا

فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم و کار اصلی بنده نویسند‌گی و تولید محتوا است.

اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتی با من در ارتباط باش.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر